Grasse’ ta Mutlaka Uğramanız Gereken Bir Adres: Fragonard

1

Grasse’ta mutlaka yapılması gerekenlerden biri de parfümerilerin ücretsiz turlarına katılmak ve parfüm endüstrisinin tarihini, parfüm yapımını, eski ve yeni teknolojileri görmek. Biz Fragonard’ın müzesini gezdikten sonra tura katıldık. Grasse’ın eskiden, yani 13. yüzyılda deri üretimi ile ünlü olduğunu fakat, kokulu deri eldivenlerin moda olması ile, Grasse’ taki parfüm üretimi derinin önüne geçmiş ve 17. yüzyıldan itibaren, parfüm üreticileri ve eczacılar Grasse’ a yerleşmeye başlamışlar ve 1729 yılında ilk parfümeri açılmış.

1926’da kurulan Fragonard, adını Grasse doğumlu ünlü ressam Jean Honoré Fragonard’dan alıyor.

Ücretsiz turlar, pazar ve tatil günleri dahil her gün yapılıyor. Turun sonunda da fabrika fiyatlarıyla alışveriş yapma imkanınız var. Turun sonunda küçük oyunlarla başlayan alışveriş, gittikçe her şeyi beğenip almak istemenizle sonuçlanıyor!!! Neyse ki valizimde bir kilo kısıtım olduğu için, sadece 3 parfümle bu safhayı atlatabildim!:)

Kısaca çok keyifli, ilginç, interaktif ve bilgilendirici bir tur, fotoğraflar ve detaylar aşağıda!

1-fragonard

Picture 1 of 5

Fragonard'ın parfümlerinin ve birbirinden ilginç ve hoş küçük eşyaların, (çantalar, peçeteler, havlular vs) satıldığı mağaza, mutlaka uğranmalı!

Share.
Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.