2011’de Trençkot Kuralları Değişiyor!

0

Audrey Hepburn Tiffany’de Kahvaltı filminin final sahnesinde giydiğinden beri, trençkotlar modası hiç bir zaman geçmeyen klasik parçalar haline geldi.

Bir süre sonra klasikler de moda dünyası tarafından farklı yorumlara ve değişikliklere uğruyor. Bahar denildiğinde ilk akla gelenlerden biri olan, bizi ansızın serinleyen akşamlardan, birdenbire çıkan rüzgarlardan koruyan kadim dostumuz trençkot, bu yıl değişikliğe uğrayan parçalardan. Kendisi değişikliğe uğramazken, tüm farklılıklar detaylarda olacak!

Bu yılın trençkot trendlerine ya da detaylarına bir göz atalım:

  • KIVRIK KOLLAR: Trençkotların kolları kıvırıp gösterişli bileklikler takın.
  • RENKLER: Klasik, nötr tonlardaki trençkotlar hala vazgeçilmez. Bu yazın öne çıkan renklerinden beyaz da oldukça tercih edilecek. Bir de yine 2011 yılının vazgeçilmezlerinden olan canlı renkler var. Canlı renklerde bir trençkotla, tüm nötr tonlardaki kıyafetlerinizi birdenbire renklendirebilirsiniz.
  • KEMERLER: Düğümlenen kemerler ilkbaharın gelişi ile beraber trençkotların üzerinde yerlerini almaya başlıyorlar. Klasik bir kemeri trençkotunuzla deneyebilirsiniz. Senenin canlı renk modası bana çok fazla diyenler için de hoş bir alternatif var. Canlı renklerde bir kemerle klasik nötr tonlardaki trençkotunuzu hemen güncel bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Kemerle kontrast oluşturacak canlı renkte bir de çanta ile tamamlandığında harika duruyor!
  • Yakasını iliklediğiniz gömleğinizle gösterişli taşlı kolyeler takarak, öğrenci görünümü ile kontrast yaratabileceğiniz rahat-şık bir görünüm yaratabilirsiniz.
  • Kuralları yıkın ve yeni midi boylarda eteklerinizin trençkotunuzun altından görünmesine izin verin!

İşte podyumlardan günlük hayatınızda kolayca uygulayabileceğiniz ilham kaynakları:

01-dkny

Picture 1 of 10

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.