Moda ve Güzelliği Eğlenceye Dönüştüren People StyleWatch Ekim’de Türkiye’de

1

InStyle, InStyle Home, Fortune, Boxer, Trendus, Martha Stewart Weddings gibi pek çok başarılı markanın yayıncısı Mutlu Dergi Grubu A.Ş.,  Amerikan piyasasının parlayan yıldızı People StyleWatch’ı Türk dergi okurları ile buluşturuyor.

Amerikan dergi pazarına gerçek bir başarı hikayesi olarak damgasını vuran son dönemin parlayan alışveriş dergisi People StyleWatch şimdi de Türk dergi sektörüne yeni bir soluk getirmek için hazırlanıyor. InStyle, InStyle Home, Fortune, Boxer, Trendus ve Martha Stewart Weddings gibi markaların yayıncısı Mutlu Dergi Grubu (MDG) Türk dergi pazarında bir ilke daha imza atıyor. MDG, Amerika’nın en büyük yayın kuruluşlarından Time Inc. ile People StyleWatch Türkiye için lisans anlaşmasını imzaladı. Stil tutkunu Türk okurlarıyla Ekim sayısı ile buluşacak olan People StyleWatch ünlüler ve stil konusunda ilgili genç kadınların vazgeçilmez ve gerçek alışveriş rehberi olmak üzere Türkiye’ye geliyor.

“Muhteşem stil herkes için bir gereklilik”

Dünyanın ünlüleri konu alan en başarılı ve prestijli haftalık aktüalite dergisi PEOPLE’ın bir uzantısı olarak 2002 yılında yayın hayatına geçen People StyleWatch, renkli ve hareketli sayfaları ile moda ve güzelliği erişilebilir, ekonomik ve eğlenceli bir boyuta taşımak konusunda iddialı. People StyleWatch ABD’de her ay 5.4 milyon okuru ile en son trendleri, en yeni görünümleri ve ünlülerin en güncel stillerini paylaşıyor. People StyleWatch muhteşem stilin herkes için bir gereklilik olduğunu savunuyor. Dergi geçtiğimiz dönemde Amerikan Advertising Age dergisi tarafından “2010 Yılının En İyi Dergisi” seçildi.  People StyleWatch (Amerika) Genel Yayın Yönetmeni Susan Kauffman, “Ünlülerden ilham alınarak uygulanan stil ve güzellik tüm dünyada yankı buluyor. People StyleWatch markasının ilk lisanslı sayısını Türkiye’de yayınlayacağımız için çok heyecanlıyız. Daha nice yeni okuru moda ve güzellik odaklı alışveriş rehberimizle tanıştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

“Amerika’dan sonra dünyada ilk kez Türkiye’de”

Time Inc Lisans ve Uluslararası İş Geliştirme Bölüm Başkan Yardımcısı Jim Jacovides işbirliği hakkındaki yorumlarını paylaştı: “People StyleWatch Amerikan dergi pazarında büyük bir başarıya imza attı. Derginin stil, eğlence, ünlüler ve alışveriş kavramlarını bir araya getiren güçlü içerik bütünlüğü her kadını etkileyecek. Bu anlamda dergimizi farklı pazarlara uyarlayabilmek için yerel iş ortakları ile çalışmayı sürdüreceğiz. Türkiye’de, işbirliğimizin başarısını InStyle ve Fortune gibi dergilerin yerel sayılarının yayınlanmasıyla kanıtlayan çok değerli ortağımız, Mutlu Dergi Grubu ile çalışmaktayız ve People StyleWatch’un başarısı konusunda MDG’ye güveniyoruz.”

Ekim ayında okurları ile buluşmak üzere raflarda yerini alacak olan People StyleWatch Türkiye’nin arkasında güçlü ve profesyonel bir kadro bulunuyor. Yayın Direktörlüğü’nü kadın dergiciliğine yenilikçi editoryal yaklaşımı ile imzasını atan İçim Delemen’in yürüttüğü People StyleWatch Türkiye’nin genel yayın yönetmeni moda ve stil konusunda medya sektöründe farklı kategorilerde uzmanlığını ispatlamış bir isim, Elif Akça. People StyleWatch, Amerika’dan sonra dünyada ilk olarak Türkiye’de lisanslı olarak yayın hayatına başlayacak. Konuyla ilgili yorumlarını paylaşan Mutlu Dergi Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Mutlu, “People StyleWatch her bütçeye hitap eden ürün seçenekleri ve modayı eğlenceye dönüştüren editoryal yapısı ile Türkiye’nin her kesiminden kadın okurların vazgeçilmez alışveriş rehberi olacak. Amerika’da 110 dk ortalama okuma süresi olan People StyleWatch güvenilir yorumları ve akılda kalıcı yapısı ile moda ve güzellik kategorisindeki reklamverenlerin de bir numaralı destekçisi olacak. MDG olarak, bu başarılı alışveriş dergisini Türk okurları ve reklamverenleri ile buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

People StyleWatch Hakkında

People StyleWatch moda ve güzelliği erişilebilir, ekonomik ve eğlenceli bir boyuta taşımak konusunda iddialı. İlk olarak PEOPLE dergisinin bir uzantısı olarak 2002 yılında yayın hayatına başlayan People StyleWatch, Amerika’da yılda 11 kez yayınlanarak her ay 775.000 net satış ile 5.4 milyon okura ulaşıyor. PeopleStyleWatch.com 3.2 milyon tekil ziyaretçi ve 121 milyon sayfa gösterimi ile Amerika’nın bir numaralı stil dergi websitesi. Her gün güncellenen içeriği ile PeopleStyleWatch.com websitesinde kırmızı halı ve günlük yaşam trendlerini mercek altında görebilir, moda, güzellik ve alışveriş konularında tüyolara ulaşabilirsiniz.

Mutlu Dergi Grubu Hakkında

Kendi alanında başarılı, öncü ve deneyimli kadrosu ile her zaman tarafsız, yenilikçi ve okuru ile dost bir yayın politikası izleyen Mutlu Dergi Grubu, sayısı her geçen gün artan bilinçli okur kitlesi ile bu yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımı paylaşarak Türk dergicilik sektöründe kalitenin öncüsü olmayı başarmıştır. Dergi sektörünün en eski oyuncularından Boxer dergisine ek olarak, Time Inc işbirliği ile Türkiye’de lisanslı olarak yayınlamakta olduğu InStyle, InStyle Home, FORTUNE ve Sports Illustrated Swimsuit dergilerinin yanı sıra’in yanı sıra MSLO ile gerçekleştirdiği lisans anlaşması ile Martha Stewart Weddings dergisini Türk okurları ile buluşturmaktadır. Dijital yayıncılıkta boxerdergisi.tv ile yakaladığı erişim ve başarıyı; modern kadının yaşam rehberi olarak konumlanan Trendus.com kadın portalı ile Türkiye’de kadın web siteleri bünyesinde ürettiği kaliteli içerik ile fark yaratmayı başardı.

Mutlu Dergi Grubu’nun 2011 yılında hedefi basılı ve dijital yayıncılıkta uluslararası standartlarda ve kaliteli yayınlarla Türk dergi ve internet kullanıcıları ile doğru ve tarafsız bir yayın politikası çerçevesinde buluşmaktır. MDG bünyesinde Türk okurları ile buluşan ilk yeni marka Amerika’nı en çok okunan gelin dergisi Martha Stewart Weddings olurken, ikinci büyük yenilik ise yine Amerika’nın ödüllü alışveriş dergisi People StyleWatch oldu.

 

Share.

1 Comment

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.