Hamileler için 6 Stil Önerisi

0

“Bump it Up” kitabının yazarı Amy Tara Koch, 9 ay boyunca hamile pantalonlarına mahkum olmadan veya katıldığınız davet veya düğünlerde sosis gibi görünmeden, büyüyen göbeğinizle beraber şık olmanız için ipuçları veriyor.

Kitabı tamamen kendi tecrübelerinden yola çıkarak yazan Amy Tara Koch, tüm hamileler gibi, ilk 3 aydan sonra aldığı kiloları gizlemek için hamile pantalonları almış. Fakat kendini bu pantalonların içinde hiç iyi hissetmemiş. Heidi Klum veya Gwen Stefani’nin hamile iken göründüğü gibi görünmek isteyen yazar, hamile butiklerine alışverişe gittiğinde tam bir hayal kırıklığına uğramış ve kendi çözümlerini yaratmaya karar vermiş. Hiçbir şeyin insanı büyük beden kıyafetler ve orantısız bir vücut kadar rüküş gösteremeyeceğini düşünen Koch, vücudunu güzel gösterecek basit bir formül bulmuş ve aksesuarlar kullanarak kıyafetlerini tamamlamış.

Başlangıçta siyah kıyafetler edinin, kendinize bir tayt ve bir hamile jeani alın. Vücudunuzun ya alt ya üst kısmında bol bir parça olsun:

Bol bir tuniği ya çıplak bacaklarla ya da dar bir kotla giyin

Bol uzun bir eteği ise dar bir üst ile kombinleyin

Bu temeller üzerine Koch’un tavsiyelerini uygulayabilirsiniz:

İç giyim materyallerinden, geceliklerden yararlanın

kaynak: www.glamour.com

Verev kesimli bir kombinezonun üzerine giyeceğiniz bir hırka veya bir yün ceketin üzerine takacağınız kemerle harika bir kıyafet yaratabilirsiniz. Bu kombinasyonu aksesuarlarla desteklemeyi unutmayın.

Bunun için, yakın arkadaş veya akrabalarınızın çekmecelerini karıştırabilirsiniz. Tiril tiril gecelikler, sabahlıklar, kaftanlar ve kombinezonlar işinize yarayacaktır. Bit pazarları veya 2. el kıyafet satan dükkanlarda bir sürü gecelik bulabilirsiniz. Bol siyah saten gecelikler çok rahat elbiselere dönüşebilir. Verev kesimli bol ve uzun gecelikleri, özellikle renkli veya desenli olanlar çok şık kokteyl elbiselerine dönüştürebilirsiniz.

Bu parçaları biraz daha günlük parçalarla kombinleyerek, bir blazer gibi, görüntünüzü tamamlayabilirsiniz.

Mayo bölümünden herzamankinden çok alışveriş yapabilirsiniz

Mayoların üzerine giyilmek üzere tasarlanmış herşey, hamilelik döneminizde ummadığınız kadar işinize yarayabilir. Plaj kıyafetleri her zaman renkli, ışıltılı tiril tiril ve rahat olduklarından mayo mağazalarından umduğunuzdan daha fazlasını bulabilirsiniz. Şık tunikler, ışıltılı kaftanlar, şeker renklerinde bir sürü tasarım hamileliğiniz boyunca vazgeçemeyeceğiniz parçalar olabilir.

Uzun eteklerinizi elbiseye dönüştürebilirsiniz

Beli lastikli, veya esneyebilen çok sevdiğiniz bir eteğiniz varsa, ve hamile olduğunuz için giyemiyor ve üzülüyorsanız, onu göğsünüzün üzerine çekmeyi deneyin ve bir kısa elbiseye dönüştürün. Aksesuarlarla zenginleştireceğiniz bu eteği hamileliğiniz boyunca kullanabilirsiniz.

Kaynak: glamour.com

Kemerinizi kolye olarak kullanın

Hamile olduğunuzda,gardrobunuzda  giyebileceğiniz kıyafetler, karnınızın her geçen gün biraz daha büyümesiyle hızla azalır. Artık belinize olmayan, kullanamadığınız pırıltılı veya zincir kemerlerinizi boynunuzdan geçirin ve kolye olarak kullanmayı deneyin.

İyi bir terzi edinin

Terzinizin sadece pantalon paçalarınızı yapmaya yaradığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Hamilelik döneminiz boyunca, terzilerin iğne ile hayal edemeyeceğiniz çözümler bulabileceğini unutmayın. Aradığınız gibi bir elbise bulamadığınızda, moda dergileri ile birlikte terzinize gidin ve birlikte bir seçim yapın. Daha sonra uygun kumaşı alın ve 2 hafta sonra haute couture hamile elbisenize kavuşun.

Aksesuarları unutmayın!

Göbeğiniz kavun büyüklüğündeyken, topuklu ayakkabılar, boyunuzu uzatarak göbeğinizi dengelemeye yardımcı olacaktır. Dengenizi en rahat koruyacağınız modeller orta yükseklikteki kalın topuklu ayakkabılar, dolgu topuklu ayakkabılar ve küçük topuklu ayakkabılardır. Hatta kovboy çizmeleri ile bile hem çok rahat edebilir hem de çok iyi görünebilirsiniz.

Hint bilezikleriyle kıyafetinize eklektik bir hava katabilir, zincir kemerler ve tibet kolyeleriyle kışkırtıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Vintage aksesuarlar için, (broşlar, kolyeler, kemerler)  2. el kıyafetler satan mağazalara veya bit pazarlarına bir göz atabilirsiniz.

Tüm bu önerilerle, hamile butiklerine mahkum kalmadan, ve tüm hamilelerle aynı görünmeden yaratıcılığınızı da kullanarak çok şık ve stil sahibi bir hamile olabilirsiniz.

Sizin de diğer hamilelere önereceğiniz ipuçları varsa, lütfen gönderin!

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.