HA-Rİ-KA ve Sıra Dışı Bir Sevgililer Günü Hediyesi!

2

Sevgililer gününde sevgilime ne alacağım diye kara kara düşünenlere mükemmel bir çözüm önerim var!!

Sevgilinize kendiniz yaptığınız, tamamen ona özel, sizin tasarımınız olacak bir şapka hediye etmeye ne dersiniz?

Şapka tasarımının bu kadar keyifli olduğunu, birbirinden eğlenceli ve güzel şapka tasarımlarına bayıldığım, Merve Bayındır ile tanışana kadar açıkçası hiç tahmin etmiyordum.( Merve Bayındır’ın eğlenceli şapkaları ile daha önce tanışmamış olanlar, hemen www.gardolaponline.com ‘da tasarımlarına göz atabilirler). Bu arada Merve şapkanın yanı sıra, sıradanlıktan sıkılanların oldukça beğeneceği elbiseler, ayakkabılar ve çantalar da tasarlıyor.Onlar da rengarenk, yaratıcı ve sıra dışı! Merve’nin tasarımlarından hangisini seçerseniz seçin, fark edilmeyi garanti edebilirsiniz. Tüm ürünleri www.gardolaponline.com sitesinden satın almak mümkün. İşte muazzam tasarımlardan bir kaçı:

The She Hatter

 

 

Gizli

Cool Sun Renklerin Savaşı

Geçirdiğimiz keyifli günün sonunda, kolayca temin edebileceğiniz malzemeler ve biraz hayal gücü ile rahatça yapabileceğiniz bir şapka yarattık. Merve yarattı demek daha doğru tabii, rengarenk ve çeşit çeşit çiçekler, tüyler, kalıplar, düğmeler, ve aklınıza gelmeyecek binlerce malzeme arasından seçim yapmak gerçekten çok çok zordu.

(Sevgilimin şapkasına bayıldığını belirtmeden geçemeyeceğim;), erkeklerin genel olarak bu şapkaları çok beğendiğini de ekleyeyim)

Akşama kadar sohbet ettiğimiz ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız için, fotoğrafları biraz karanlıkta çekmek zorunda kaldık ne yazık ki…

Şimdi gelelim ihtiyacınız olan daha doğrusu bizim kullandığımız malzemelere:

(en önemli malzemelerinizden biri, sevgilinizin hobileri, sevdikleri, veya hatıralarınız olacak bu arada ;))

  • Şapka (Eminönü veya Beşiktaş’tan 10-15 TL’ye satın alabilirsiniz)
  • Kumaş (Varsa evdeki kumaşlardan faydalanabilirsiniz, veya eski bir kravatı kullanabilirsiniz)
  • Düğmeler
  • Tüyler (Eminönü’nde bir poşetini 5 TL’ye bulmak mümkün)
  • Keçe( Yine Eminönü’nde bulabilirsiniz)
  • Silikon tabancası ( Demir uçlu olanları tercih etmek gerekiyor, plastik uçlu olanlar yeterince güçlü yapıştırmıyormuş.)
  • Siyah kalem veya kontur boyası

Kısaca malzemelerin tümünü Eminönü’nden temin edebilirsiniz. Merve tasarımlarında kullandığı malzemeleri dünyanın dört bir yanından araştırıp buluyor ve oldukça özel malzemelerden, objelerden ve aksesuarlardan yararlanıyor .

Biz bu DIY projesi için kolayca bulunabilecek malzemeleri kullanmaya özen gösterdik. Siz çok daha farklı malzemeler kullanabilirsiniz, örneğin arabaları çok seven bir sevgiliniz varsa, şapkanın kenarına bir oyuncak araba iliştirebilirsiniz. Magnetler de değişik objeler konusunda çok işinize yarayabilir, oyuncakçılar da sevgilinizin sevdiği konularda objeler bulmak için iyi bir kaynak.

Merve’ye sevgilime hediye edeceğim bu muhteşem şapka için, bu güzel gün için, ve şapka yapım sırlarından bazılarını bizlerle paylaştığı için çok çok teşekkür ediyorum!

Adım adım şapkanın yapılışı ve detaylı açıklama aşağıdaki galeride!

Yaptığınız şapkaların fotoğraflarını stildefteri@gmail.com adresine gönderin, tasarımları paylaşalım!!

Bu şapkaları kendiniz için de yapabileceğiniz gibi, gelecek sezon oldukça popüler olacak olan bir farklı şapka modelinin yapılışını da yakında yazacağım! Tarif yine Merve Bolayır’dan!!

01

Picture 1 of 25

İşte kullanacağımız şapka!

 

 

 

 

 

Share.

2 Comments

  1. Süper bir fikir!! Şapkalar çok çekici görünüyor. Sizin yaptığınıza da bayıldım!
    Kesinlikle ben de deneyeceğim! Sonucu paylaşırım 😉

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.