2012 Gelinlik Trendleri

0

2012 sonbahar gelinliklerinde öne çıkan 6 ana trend var:

 

1- Önü Kısa Arkası Uzun Gelinlikler

Farklı etek boyları geçen yaz sezonundan beri yavaş yavaş görmeye başladığımız bir trend. Gelinlik tasarımcıları da bu yılki koleksiyonlarında sık sık kullanmışlar. Bu tip modellerde, ayakkabı seçiminin de önemi oldukça artıyor. Artık bir servet harcadığınız ayakkabılarınız da hak ettikleri kadar göz önünde olabilecekler!

2- Yırtmaçlı Gelinlikler

Yırtmaçlar da ready to wear’den gelinlik podyumlarına yansıyan trendlerden biri. Yırtmaçlı gelinliklerle çok daha rahat hareket etmeniz mümkün. Ayakkabı seçimine özen göstermekte yine fayda var. Özellikle düzgün bacaklara sahipseniz, bu yılın en uygun alternatiflerinden biri.

3-Renkli Gelinlikler

2010 yılından rengarenk giysilere alıştık. Bu yıl yine bu trendin bir yansıması olarak gelinliklerde de farklı renkler dikkat çekiyor. Özellikle lila, pudra tonları, ten rengi ve siyah 2012 koleksiyonlarında gelinlik tasarımcıları tarafından en çok tercih edilen renklerden. Beyaz gelinliklerden hoşlanmayan gelin adayları bu sezon çok şanslı!

4- İşlemeli Dekolteler

2012 yılında bir çok tasarımcı, dekoltelerde çeşit çeşit işlemeler kullanmışlar. Transparan tüllerin üzerine yapılan bu işlemelerin gelinliklere daha rafine ve sofistike bir hava kattığını söylemek yanlış olmaz. Bu modellerin diğer bir avantajı da straples gelinliklerde olduğu gibi gelinliğinizin düşüp düşmemesi gibi bir derdinizin kalmayacak olması!

5- Mini Pelerinler

Askısız gelinliklere eklenen transparan danteller veya tüllerden yapılan küçük pelerinli gelinlikler bu sezonun dikkat çeken modellerinden. Pelerinler sayesinde bir gelinlikle 2 farklı görünüm elde edebilirsiniz.

6- Sırt Dekolteli Gelinlikler

2012 sezonunda oldukça derin sırt dekoltelerine de gelinlik koleksiyonlarında sıkça rastlanıyor. Oldukça cesur sırt dekolteleri, göğüs dekoltesine alternatif arayanlar ve güzel bir sırta sahip olan iddialı gelinlerin tercihi olmaya aday!

2012 gelinlik trendleri aşağıdaki galeride!

Sizin favori trendiniz veya gelinliğiniz hangisi?

01-claire-pettibone

Picture 1 of 17

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.