Dukan Diyeti: Macera Başlıyor!!

0

Uzun zamandır yediklerime dikkat ederek, az yemeye çalışarak ve haftada bir kaç gün spor yaparak sürdürdüğüm kilo verme çabasından hiç bir sonuç alamamıştım. Televizyonda tesadüfen karşılaştığım, diyetler hakkında bir konuşmaya denk gelmem üzerine, internette hızlı bir araştırma yaptım ve ikna oldum. Dukan Diyeti bana çok uygundu, sağlıksız görünmüyordu: hemen  çıktım ve Dukan Diyeti kitabını almaya ve gerekli alışverişi yapmaya gittim.

İnternette okuduğum tüm olumlu yorumların üzerine, bir çırpıda okuduğum kitap beni daha da ikna etti. Zaten çok sevdiğim ve yokluğunda asla doyamadığım proteinlerle beslenerek aç kalmadan ve vücudumu gerekli besinlerden mahrum bırakmadan kilo verebilecektim. Kitabın kapağındaki “5 milyon fransız yanılıyor olamaz” ibaresi de beni ikna eden etkenlerden biri. Ne zaman Fransa’ya gitsem, yediğim birbirinden lezzetli yemeklere ve inanılmaz tatlılara rağmen, döndüğümde korkarak çıktığım tartı beni hep şaşırtıyor. Genelde kilo vermiş, bazen de kilo alma korkusu yaşamama rağmen 1 gram bile almamış oluyorum.

Sonuçta cuma akşamı biraz sebze ve meyve yiyerek (bir kaç gün sebze yiyemeyeceğim için) cumartesi sabahını beklemeye başladım.

Rejimde olma fikri beni hep çok korkutup strese soktuğundan bu güne kadar hiç ciddi bir diyete başlamamıştım. Diyetlerin vazgeçilmez günü, herkesin nefret ettiği, sendromlara bile adını vermiş bir pazartesi günü yerine, haftanın en sevdiğim en özgür ve eğlenceli günlerinden biri olan cumartesi günü diyete başlamak beni biraz daha motive etti. Tamamen isteyerek, ve bu zorlu (yani kaçamak yapma olasılığı en yüksek olan günü) başta geride bırakacak olmak kendimi çok iyi hissettirdi. Bütün kontrolün bende olduğu hissi diyete karşı korkak ve zayıf olma hissini yok etti diyebilirim.

Zaten verecek kilomun fazla olmaması da beni motive eden bir başka konu. 5 kilo vererek geçen yaz olduğum kiloya, 8 kilo vererek ise ideal kiloma ulaşmam mümkün gibi duruyor teoride. Neler olacak göreceğiz.

Bu diyete ne kadar dayanabileceğim bilmiyorum, ama her gün yediklerimi ve ne kadar kilo kaybettiğimi buraya yazacağım. Böylece benim gibi forma girmek isteyenlere yardımcı olabilirim hem de motivasyonumu artırabilirim belki!:)

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.