Dukan Diyeti Seyir Dönemi

0

Geçen 2 günün sonunda istediğim kilonun da altına düştüğümü gördüm. Demek ki sıkılınca ara verilmesi mümkün, fakat bu ara sizin 2-3 gününüze mal oluyor. Diyeti yapmadığınız gün eğer bolca hareket ederseniz, hiç bir fark olmadan da devam etmek mümkün.

Tatilde olduğum için, yine ara vermek zorunda kaldım. Galiba yaz dönemi bu diyete başlamak için doğru bir zaman olmadı. Üstelik bu ara oldukça uzun sürecek. Ama sürekli tartılarak ve bol bol yüzerek dengelemeye çalışıyorum. Bir de mümkün olduğunca az karbonhidratlı yiyecek yemeye dikkat ediyorum. En azından acıkmamamı sağlıyor. Fakat tatil ve karbonhidratın birbirinden ayrılması oldukça zormuş.

Aslında bir nevi diyetin üçüncü aşaması olan güçlendirme dönemini uyguluyor gibiyim. Burada gibiyim noktası önemli çünkü kurallara harfiyen uyulmadığında kilo kaybetmek veya almamak çok ta kolay olmuyor.

Sabahları bir yumurta ve biraz salata yemeye gayret ediyorum. Öğle yemeği köfte, et gibi protein ağırlıklı akşam ise, zeytinyağlılar ve protein yiyorum. Bu arada ekmekten mümkün olduğunca uzak duruyorum. Fakat yanımda yulaf kepeği olmadığı için krep yapamıyorum, bu nedenle de günde 1-1.5 dilim civarında ekmek yiyorum.

Verdiğim 3 kilonun geri gelmemesi ilk aşamada en önemli olan nokta. Henüz geri gelmiş gibi görünmüyor. Ama bu sabah yediğim pizzadan sonra işler değişecek mi göreceğiz.

Vermem gereken 3-4 kilo ise bu gidişle sonbaharı beklemek zorunda kalacak:)

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.