Dukan Diyeti: Devam!

2

Tatil bitti ve döndükten sonraki sabah ilk işim korkarak tartıya çıkmak oldu. Rejime başladığım kiloya geri dönmemiştim fakat 800 gram kadar fazlam vardı. Yolculuk sonrası olması nedeniyle çok kafama takmadım ve yine 2 gün atak dönemini uygulamaya karar verdim. Zaten Dukan diyeti bittikten sonra da, tüm hafta yenilen fazlalıkları atmak amacı ile haftada bir gün protein yenmeye devam ediliyor. Ben de tatil boyunca özgürce yememin sonucunda, atak döneminden sonraki kiloya inmek için ,( hatta belki daha da altına), 2 günlük bir protein dönemi fazlasıyla yeterli olur diye düşündüm. Bugün ilk günü bitti ve şu an amacıma ulaşmış durumdayım!

Yine ilk atak döneminde olduğu gibi ilk günün biraz zorlayıcı geçtiğini itiraf etmek zorundayım. Limitsiz yiyip içtiğim bir tatilden sonra, özellikle de o güzel croissant’lar ve sayamayacağım birbirinden lezzetli bir sürü kalori deposu yiyecekten sonra vücudumun ve midemin verdiği son derece normal bir tepki!

Neler yediğime gelince, sabah klasikleşmiş yulaf kepekli omlet/galeta ile bir peynirli jambonlu yumurtamı yedim.

Öğle menümde  hindi füme ve kaşar ikilisi vardı.

Akşam ise sinemaya gitmeden Numnum’da yine irademi zorlayarak, onca yaramaz yemeğin arasından sade bir bonfile yemeyi seçtim ve film boyunca su içerek ilk gün sendromunu atlattım.

Fazlalıklardan kurtulduğum için bu günkü zorlanmaya değdi!

İkinci günden sonra ise, bu seyir döneminde hangi formülü uygulayacağıma karar vereceğim. İşin içine salata ve sebzeler girdiğinde diyetin şekli bayağı değişmiş ve özgürlük alanım artmış olacak. Bundan sonra önümde 2 seçenek var:

1- Katı şekilde protein sebze diyetini uygulamak

2- 5 gün istediğimi yiyip 2 gün protein diyeti yapmak.

Şu anda nedense 2. seçenek bana daha cazip ve sürdürülebilir gibi duruyor. Eğer zorlanmazsam bir veya iki hafta standart seyir aşamasını uygulayıp daha sonra biraz daha özgür olan ikinci seçeneğe de geçebilirim.

Her şey yarın sabahki kiloma bağlı, çünkü bu tatil sayesinde aslında biraz da 2. seçeneğin ne kadar işe yaradığını test edebileceğim gibi görünüyor.

Share.

2 Comments

  1. merhaba dukan diyeti yaznızı okuyorum bende düşünüyorum tavsiye edermisiniz? kaç kilo verdiniz toplamda benim 8 kilo fazlam var belkide 10 🙂

  2. Stil Defteri on

    Merhaba,

    Ben toplamda 2-2,5 kg. verdim. Ama şu anda toplamda 1 hafta kadar diyeti harfiyen uyguladım. Kendimi çok zorlamıyorum, bazı günler çok abartmadan yaramazlık yapıyorum. Ama hepsini aynı günde yapmaya çalışıyorum. Yani “rejim yapıyorum” psikolojisinde olmamak için bazı günler ara veriyorum.
    8-10 kilo fazla için bence son derece rahat yapılabilir bir diyet. Herhalde ilk 1 ayda kilolarınızın önemli bir kısmından kurtulabilir ve kendinizi oldukça iyi hissedebilirsiniz.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.