Dukan Diyeti: 3. Gün

2

Tartılmak için hiç bu kadar sabırsızlanmamıştım! Sabah tartıldığımda bir 700-800 gram daha verdiğimi görünce havalara uçtum. Dün verdiğim 700 gramdan sonra çok daha az vereceğimi düşünüyordum. 2 günde aldığım performans beni fazlasıyla motive etti. Bu kiloların çoğu su bile olsa, yine de tartıda eski, özlediğim rakamları görmek çok güzel!

Oldukça aç uyandığım için hemen sabah kahvaltımı hazırlamaya başladım:

-Yulaf kepeği ile yapılmış galetanın yarısı

-Beyaz peynirli çırpılmış yumurta

-2 dilim tavuk jambon

Öğlen yemeğinde balık şiş yedim. Mümkün olduğunca balığı da entegre etmeye çalışıyorum diyetime, ne de olsa etten çok daha sağlıklı. Aynı zamanda da farklı. Balık yemenin tek kötülüğü, balık sonrası tatlı isteği. Özellikle de dışarıda iseniz, uygun bir tatlı bulmak oldukça zor. Ama sabahki motivasyonum bu zorlu sınavdan geçmemi sağladı. Tatlının yerini şekerli yani tatlandırıcılı bir çay aldı.

Akşam üstü büyük bir cafe latte, ara öğünümün yerini tuttu.

Akşam menüm ise şöyleydi:

-Ekmeksiz hazırlanmış 3.5 köfte ve 2 dilim yağsız kaşar

– Sabahtan kalan yarım galeta

-Bir dilim nuar ve biraz hardal

(Ve tüm gün içtiğim 2 litre kadar su)

Kapanışı her zamanki gibi yine yoğurtla yaptım. Bu akşam yoğurt biraz fazla geldi. Böylece 3. günümü de geride bıraktım. Yarın atak döneminin 4. ve son günü, ve diyetimin beşinci günü ile birlikte sebze yemeye başlayabileceğim

Share.

2 Comments

  1. lerzan karabayır on

    Ben bu kadarcık yemekle yaşayamam ki:(( Bir de bunların geri alınması da var, gün boyu canın tatlı çekmedi mi?

  2. Stil Defteri on

    Ben her gün hatta her öğün tatlı yiyen bir insanım normalde, ilk gün ve 2. gün biraz daha zor geçti. Ama yoğurda tatlandırıcı karıştırdım ve her yemekten sonra yedim. 3. gün çok daha rahat geçti, yine akşam yemeğinden sonra tatlımı yedim ama canım eskisi kadar istemedi.
    Bu diyetin güzel yanı aç kalmadan, sadece bazı yiyecekleri yeme yasağı ile yaşayabilmek. Dolayısı ile izin verilen yiyeceklerden dilediğin kadar yiyebilirsin. Miktar sınırlaması yok. Fakat yasak olanlardan kesinlikle yememen gerekiyor. Bu konuda çok sert bir rejim. Ama aç kalmaya dayanamıyorsan ve et yemeyi seviyorsan Dukan Diyeti bence oldukça kolay uygulanabilir bir diyet.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.