Dukan Diyeti: 2. Gün

3

Sabah uyanır uyanmaz  heyecanla tartıldım ve beklediğim sonucu aldığımı gördüm: tam 700 gram vermişim!!

Hemen büyük bir keyifle kahvaltımı hazırlamaya başladım. Yulaf kepeğimin olması keyfimi yerine getirdi. Çünkü kahvaltıda ekmek yememek beni dün oldukça zorlamıştı. Ama üşengeçliğim sayesinde tarife tekrar bakmadığım ve 1 yerine 2 yumurta kırdığım için, ekmek yerine kullanabileceğim galeta yerini omlet benzeri bir yiyeceğe bırakmış oldu. Bu da gün boyu yiyebileceğim “ekmeğimi” bir çırpıda bitireceğim anlamına geliyordu. Hemen durumu kabullendim, omletime hemen 3 dilim diyet kaşar ekledim ve şekersiz çayımla beraber günün ilk öğününü geride bırakmış oldum.

Kahvaltı ilk güne göre çok daha doyurucu idi, ya da bu protein diyetine alışmaya başladım, çünkü düne göre çok daha az zorlandım.

Öğlen menümde ise tavuk jambon ve diyet kaşar peynir vardı. Hatta jambonları ekmek gibi kullanarak tost yaptım. Sıcak olması ve erimiş kaşar faktörü ile benim çok hoşuma gitti.

Pek doymadığım için hemen bir kase tatlandırıcılı yoğurdumu hazırladım.

Bir kaç saat sonra, bir yandan yeni nuarımın pişmesini beklerken dünden kalan 1 nuar dilimini de yedim.

Bir kase tatlandırıcılı yoğurt ile yemeğimi tamamladım.

Akşam ise yeni pişirdiğim nuar vardı menümde yine. Karabiber ve tabağımın kenarına iliştirdiğim bir çay kaşığı kadar hardal ile oldukça leziz bir tabak elde ediliyor bence. Yarın da yine nuar yiyeceğim. Normalde pek sık yemediğim bir yemek olduğu için, üst üste sıkılmadan yiyebiliyorum şimdilik. Tadı nötr olduğu için, üzerine koyduğunuz baharat veya soslarla tadını hafifçe değiştirmek ve sıkılmamak mümkün galiba.

Akşam yemeğimden sonra yine tatlandırıcılı yoğurt yiyerek bugün de 650 gramlık bir paket diyet yoğurdu neredeyse bitirmiş oldum.

İkinci gün kesinlikle daha rahattı fakat yine de bir ders aldım: yulaf kepeği ile yaptığınız değerli yiyeceği sabah ve öğlen tüketmek lazım. Çünkü bu yulaf kepeği insanı oldukça tok tutuyor hem de ekmeksiz yeme duygusunu azaltıyor. Ve öğle yemeğinden akşama kadar geçen süre az olmadığı için, öğle yemeğinde yulafın bir kısmının kesinlikle yenmesi gerektiğini düşünüyorum. Yarın bu düşüncenin doğru olup olmadığını anlayacağım!

Atak süremin yarısını geride bıraktım. Diyeti hiç kaçamak yapmadan uyguladığım için acıkma hissinin gittikçe azalacağına ve işimin kolaylaşacağına inancım tam 🙂 Bakalım yarın kaç kilo vermiş olacağım, işte en heyecanlı kısım bu!

Share.

3 Comments

  1. Ben Pınar’ın pembe renkli yoğurtlarını kullanmıştım, light yoğurtlar bildiğim kadarı ile 0 yağlı oluyor, en azından Pınar light yoğurt öyle idi yanılmıyorsam:)

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.