Güzel Bir Cilt İçin Öneriler

0

Yüz Temizliği

  • Yüzünüzü mutlaka ılık suyla yıkayın:

Soğuk su gözenekleri kapayacağı için yüz temizleyicinizden tam verim alamazsınız. Temizleyicinizi ellerinizle de uygulayabilirsiniz ama sünger daha iyi bir seçenektir.

  • İyi bir temizleyici seçin:

Temizleyicinizin krem, gel veya sabun olması önemli değil. Cilt tipinize uygun temizleyiciyi seçmelisiniz. Cildiniz yağlı veya akneye yatkın ise içinde salisilik asit olanları kuru ise içinde shea yağı gibi nemlendirici bulunanları tercih ederseniz daha iyi sonuç alırsınız.

  • Gereğinden uzun yapmayın

Temizleyiciyi cildinizde 15 saniye kadar tutmalısınız. Daha uzun süre uygulamak gereksizdir. Daha sonra yüzünüzü en az 6 kez suyla yıkayın.

Nemlendirme:

  • Yağlı ciltlerin de nemlendiriciye ihtiyaçları vardır.

Kulağa garip de gelse, yağ üretiminin cildin nem oranlarıyla hiç bir ilgisi yoktur. Cildiniz yağlı ise, yağsız bir nemlendirici seçmeye dikkat edin.

  • Cildinizin gerildiğini hissediyorsanız,

Yüzünüzü temizledikten sonra cildiniz çok kuru veya gerginse, gliserin veya hiyalünorik asit gibi bileşenlere sahip nemlendiriciler seçerek daha iyi sonuç alabilirsiniz.

  • Mevsimlere göre nemlendiricinizi değiştirin

Gardrobunuz gibi nemlendiriciniz de mevsimlere göre değişmelidir. Soğuk havalarda daha güçlü nemlendiriciler kullanıyorsanız, yazın daha hafif, hatta yağsız nemlendiriciler kullanmalısınız.

  • Çok fonksiyonlu ürünleri tercih edin

Nemlendiricinin içine SPF eklemeyi düşünenler dahi olmalı! 1 adımda cildi hem nemlendiriyor hem de güneşin zararlarından koruyabiliyorsunuz. İnce çizgileri engellemek için nemlendiricinizin anti-aging için de etkili olmasına dikkat edin.

Gece Kremleri

İçinde retinol veya C vitamini gibi yaşlanmayı geciktiren bileşenler olan gece kremlerini seçmeye çalışın.

Peeling

  • Peelinge gerçekten ihtiyacınız var mı

Cildiniz cansız veya pul pul görünüyorsa evet. Haftada bir kere cildinize peeling uygulayın. Peeling için bir çok ürün var fakat cildinizdeki ölü deriyi temiz bir havluyla da temizleyebilirsiniz.

Görsel: saidaonline.com

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.