Elma Tipi Vücutlar İçin Uygun Gelinlik Modelleri

0

Vücudunuz elma tipi, yani üst kısmı alt kısmına göre daha yapılı ise:

badgley-mischka-02

Picture 1 of 12

Boynu açıkta bırakan bir gelinlikler yüzünüzü ve dekoltenizi çok abartmadan ön plana çıkaracağı için doğru bir seçim olacaktır. Eğer straplez bir gelinlik giymek istiyorsanız, düz modellerden kaçınmanız gerekir.Kavisli modelleri tercih etmelisiniz. Bu modellele m şekilli veya kalp de denir. Düz straplez modeller vücudunuzun üstünü olduğundan daha büyük göstereceği için düz straplez gelinliklerden uzak durmalısınız.

V yakalı veya ince askılı modelleri de tercih edebilirsiniz, bu modeller vücudunuzun üst kısmını daha ince gösterecektir.

Tüm dikkati gelinliğin üst kısmına dikkat çekecek  parlak kumaşları (organza, saten veya ipek gibi) tercih etmemelisiniz.  Dantellerden de aynı nedenle uzak durmanız gerekir. Bu modeller için çok dökümlü olmayan saten gibi bir kumaş en doğrusudur çünkü bu kumaşlar elbisenizin modelini daha net belli edecektir. Eğer romantik, uçuşan modelleri seviyorsanız, sert bir kumaştan olan gelinliğinizin üzerine işlenmiş tüller ekleyerek hem hayalinizdeki gelinliğe kavuşur, hem de olduğunuzdan ince görünürsünüz.

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.