Düğün Öncesinde Gelinlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

0

İşte uzmanlara sorularak oluşturulmuş bir liste, gelinlerin düğünde ve düğün öncesinde dikkat etmesi gereken önemli detaylar:

1- Kırmızı şarap içmeyin veya koyu renkli meyveler (kırmızı dut gibi) yemeyin:

Dişlerinizi boyayabilecek her türlü gıdadan uzak durmalısınız. Aksi takdirde lekeli diş veya dudaklarınızla poz vermek zorunda kalabilirsiniz.Göz alıcı dişler için dişlerinizi bir diş hekimine giderek beyazlatabilir veya evde kendiniz uygulayabileceğiniz beyazlatıcı ürünleri kullanabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, bu bakıma düğünden 1 ay önce başlamanız gerektiğini unutmayın.

2- Bronzlaşmayın

Hafif bir bronzluk güzel olabilir, fakat teninizin rengi çok koyu olduğunda düğün fotoğraflarınızda hiç doğal görünemezsiniz. Özellikle de doğal yollarla elde etmediğiniz bir bronzluk ise, ve işler pek te iyi gitmedi ise. Hiçbir şey beyaz gelinliğiyle turuncu renkli bir tene sahip bir gelinden daha kötü görünmeyecektir. Bunun çözümü çok zor olacak hatta belki de olamayacak bir sorun  olduğunu unutmayın.

3-İlk bikini ağdanızı düğünden önce yaptırmayın

Eğer bir bikini ağdası yaptırmayı planlıyorsanız buna düğünden en az 3-4 ay önce başlamalısınız. Her seferinde canınız daha az acıyacağından ve daha az tahriş olacağından, düğün gecenizi mahvetmemiş olursunuz.

4- Doğum kontrol yönteminizi, cilt bakım malzemelerinizi, çamaşır deterjanınızı düğününüze en az altı hafta kala değiştirin

Cildinizin ne şekilde cevap vereceği ürünleri düğününüzden önce denemeyin. Herhangi bir alerji, veya reaksiyon riskini almayın.

5- Düğününüze  2 gün veya daha az zaman varsa, cilt bakımı yaptırmayın, kaşlarınızı aldırmayın, saçlarınızı kestirmeyin veya boyatmayın

Tüm bu işlemleri düğününüze en az bir hafta kala bitirmeye çalışın. Böylece eğer yolunda gitmeyen birşey olursa düğünden önce düzeltebilmek için yeterli zamanınız olur.

6-Düğünden önceki bir hafta sodyumu az yiyecekler tüketmeye çalışın.

Eğer gelinliğinize sığmak gibi bir amacınız varsa, tuzlu yiyeceklerden kaçınmalısınız. Düğüne 7 gün kala sodyumu az veya hiç olmayan yiyecekler tüketmeye başlamalısınız. Sodyum vücudunuzda kendi ağırlığının 50 katı kadar su tutabilir. Böylece düğünden önce tükettiğiniz tuz miktarına dikkat etmemeniz durumunda 1 ila 2,5 kilo almanız mümkün olabilir.

7- Düğününüzde saçlarınızı dalgalı istiyorsanız bir gün önce düzleştirmeyin.

Düğününüzde saçınızda yumuşak romantik dalgalar istiyorsanız, taze ve temiz saçlara ihtiyacınız olacak. Bir gün önce saçlarınızı düzleştirdiyseniz, düğün sabahı saçlarınızı mutlaka yıkamanız gerekir.

8- Düğün gününüzde, veya sabahında askılı sütyen giymeyin.

Düğün gününüzde kızarıklık veya izleri engellemenin en iyi yolu, o gün sütyen giymemektir. Özellikle de straplez bir gelinlik giyecekseniz. Hatta eğer kabarık bir saç modeliniz olacaksa, kahvaltıda bir ağrı kesici alarak olası baş ağrısı riskini de ortadan kaldırabilirsiniz.

9- Parlayan bir cilt için, suyu unutmayın

Düğününüze en az 1 ay kala su alımınızı normalin 2 katına çıkararak temiz ve parlayan bir cilt elde edebilirsiniz. Aynı zamanda düğün öncesi parti ve kutlamalarda içki kadehlerinizi de sınırlandırmalısınız. Bunun için size bir öneri: her içki kadehinden sonra 1 bardak ta su içebilirsiniz.

10- Acil durum güzellik çantanızı unutmayın

Düğününüzde çengelli iğne, çift taraflı bant, küçük bir makas, saç spreyi,naneli sakoz veya şeker, jilet, deodorant, yara bandı, aseton, kağıt mendil, tırnak makası, makyaj temizleme mendilleri, tampon ve bunun gibi ihtiyacınız olabilecek herşeyi koyduğunuz bir çantayı yanınızda bulundurun. Böylece her aksilik için hazırlıklı olabileceksiniz.

11- Makyajınızı tazelemeyi unutmayın

Makyajınızı en iyi makyöze yaptırmış olabilirsiniz. fakat yine de düğün boyunca dans edeceğinizi ve şampanya içeceğinizi unutmayın. Küçük rötuşlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle makyaj malzemelerinizi yanınızda bulundurun, en azından rujunuzu tazelemek isteyebilirsiniz.

12-Ağlayarak tüm makyajınızı mahvetmeyin.

Düğününüzde sevinç gözyaşları dökebilirsiniz. Buna hazırlıklı olun. 2 elinize de birer selpak alın ve ve selpakları gözünüzün altında tutarak gözyaşlarınızın kağıt mendillere akmasını sağlamalısınız. Böylece makyajınızı bozmamış olursunuz.

Görsel: wedspace.com

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.