2011 Alyans Modelleri

0

Alyans seçimi de evlenecek çiftlerin yapacakları önemli seçimlerden biri. İdealde bir ömür boyu parmağınızda taşıyacağınız bu yüzük, çok beğendiğiniz ve içinize sinen bir model olmalı. Sonuçta her gün takacağınız önemli bir aksesuarınız olacak!!

Çok basite indirgersek, temelde 2 tip alyans çeşidi var: Taşlı ve taşsız alyanslar.

Yapmanız gereken ilk önce nasıl bir alyans istediğinize karar vermek. Kimileri için taşlı alyanslar, tam turlar olmazsa olmaz iken, kimileri dümdüz modelleri tercih edebiliyor. Sonuçta size ve tarzınıza uyan bir model seçmek en önemlisi.

Benim tercihim taşlı alyanslardan yana,

Taşlı alyanslar da kendi aralarında 4’e ayrılıyor denilebilir: Tam tur alyanslar, 5-7-9 taşlı (tam tur görüntüsünde fakat yarısı taşlı) alyanslar,  küçük serpme taşlı alyanslar ve tek taşlı alyanslar.

Tam tur alyansların modelini biraz da pırlantanın mıhlama şekli, belirler. Bu mıhlama şekli, taşları daha büyük gösterebileceği gibi daha küçük de gösterebilir. O nedenle nasıl bir görüntü istediğinize karar vermelisiniz. Örneğin 6 tırnaklı mıhlama kullanılan yüzüklerdeki taşlar olduğundan çok daha büyük algılanır. Bu tip mıhlama, biraz klasik ve çok moda olmasa da, yüzüğünüzün taşlarını %50 kadar daha büyük gibi göstereceği için tercih edilebilir. Gösterişli yüzükler için, diğer modellere göre daha az ödersiniz.

Yarım tur olan alyanslarda ise yüzüğün elinizin içinde kalan, yani görünmeyen kısmı taşsız oluyor. Bu alyanslar tam tur alyanslara göre daha ekonomik.

Bir de küçük taşlı, taşları çok fazla belli olmayan ve daha spor alyanslar var. Bu alyanslar daha günlük kullanıma uygun, genç gelinlere daha cazip gelecek modeller olabilir. Ya da çok spor bir tarzınız varsa, bu tip bir alyans tercih edebilirsiniz. 2011 ‘ de çok sade ve çok hoş modeller var.

Pırlantayı en güzel ve parlak gösteren renk beyaz altın veya platin olduğu için taşlı alyanslarda genellikle beyaz tercih edilir. Ama siz sarı altın seven ve kullanan biri iseniz, sarı bir alyans seçmeniz günlük takılarınızla kullanabilmek açısından daha mantıklı olur. Tam tur alıyorsanız, üst üste de takılabilen farklı renkteki incecik tam tur yüzükleri de tercih edebilirsiniz, böylece, pembe, sarı, beyaz her türlü takınıza uyum sağlayabilecek bir alyansınız olur. Taş sevmeyenler için de farklı renklerin bir arada kullanıldığı bir çok alyans modeli var.

Çok önemli bir ipucu:

Pırlantalı bir yüzük alırken, özellikle tam tur alıyorsanız, taşlarının aynı boyda olmasını tercih etmek, size ileride küçük bir montür değişikliği sayesinde yüzüğünüzü değiştirme ve yeniden yaratma imkanı sunar.

Şimdi 2011 alyans modellerine bir göz atın ve rüyalarınızdaki yüzüğe karar verin!!

05-tiffanyco

Picture 1 of 33

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.