2010 Düğün ve Gelinlik Trendleri

0

Eğer 2010 yılında evlenmeyi planlıyorsanız, geçen yılların beyaz, pastel yeşil ve lila tonlarından vazgeçmeniz gerekecek. 2010 renkleri daha cesur ve parlak tonlardan ve bazı pastel renklerden oluşuyor. Canlı kırmızı gelinliklerden cesur turkuaz dokunuşlara işte bazı 2010 düğün trendleri:

2010  kırmızılar, canlı yeşiller, turkuazlar,siyahlar, acı kahve ve mürdümün yılı olacak.

Vera Wang

Siyah iddialı modaseverler için büyük günlerin başı çeken tercihi olmaya devam ediyor. Bu renk 2008 Paris defilelerinde görüldüğünden beri cazibesini koruyor. Siyahın popülerliği her geçen yıl artıyor. Dantel ve incilerle süslenmiş siyah gelinlikler kendine güvenen ve modayı yakından takip eden gelinlerin tercihi iken,  tamamen siyah bir gelinlik sizin için fazla iddialı ise siyah süsler veya işlemelerle klasik beyaz gelinlikler giyerek fark yaratabilirsiniz.

Vera Wang (Kaynak: www.brides.com)

aa2

Picture 1 of 3

Atelier Aimée

Siyah veya siyah detaylı gelinliklerle nasıl bir buket kullanmalısınız? Hareketli bir buket için pembe, daha geleneksel bir buket için ise kırmızı çiçekler öneriyoruz. Gülleri veya gerberaları tercih edebilirsiniz. Bu tip gelinliklere en çok yakışan kırmızı gül buketleridir.

Özellikle ilkbahar ve sonbahar düğünlerinde, canlı kırmızı da çok revaçta olan bir renk. Kalın saten kemerler ve fiyonklarla süslenmiş canlı kırmızı gelinlikleri veya siyah süs ve kibar detaylarla  şenlendirilmiş kırmızı gelinlikleri düşünebilirsiniz. Buket tercihini ise kırmızıya kontrast yaratacak ve elbisenin güzelliğini ortaya çıkaracak beyaz çiçeklerden yana kullanabilirsiniz.
Zambaklar, güller hiçbir zaman demode olmasa da, bir fark yaratmak isterseniz papatya ya da orkideleri denebilirsiniz.
Krem gelinliklere ekleyeceğiniz pastel tonlarda detaylarla, damat adayının takacağı aksesuarları aynı renkten seçebilirsiniz.
Daha eğlenceli bir alternatif de düğünün temasında kullanacağınız rengi, servis elemanlarının kravatlarında da kullanmak olabilir.

Vera Wang

Yaz ve bahar aylarında planlanan düğünler için, parlak sarı ve şeftali tonları da 2010 trendleri arasında yer alıyor. Modaya uymak istiyorsanız, bu tonları seçerken pastellerden uzak durun ve canlı renkleri tercih edin. Bu renkler daha çok dış mekan düğünlerinde, plaj düğünlerinde ve ya plaj temalı düğünlerde daha uygun olacaktır.

emé di emé

Ayakkabılar ve aksesuarlara gelince, ne kadar iddialı parçalar seçerseniz o kadar trendy olacağınızı unutmayın. Amaç çarpıcı ve akılda kalacak bir bütün yaratmak. İster gelinin annesi, ister kendisi olun, ayakkabı ve aksesuarlarda renk seçiminizi parlak pembe, turuncu, turkuaz, siyah ve kırmızıdan yana yapın.

2010 düğün sezonunda aksesuarlarınızı istediğiniz kadar abartabilirsiniz. Büyük taşlı, iri incili, pırıltılı herşey moda.
2010 düğün sezonunda, metal tonları ve klasik beyaz gelinlik biraz geri planda kalarak yerlerini cesur, parlak tonlara ve güz alıcı aksesuarlara bırakacak.

Diğer trendler:

Boncuklar: Gelinliklerde boncuklar eskiden nadir olarak kullanılsa da şimdilerde modacılar yeni ve eşsiz elbiseler yaratmak için boncuklardan faydalanıyorlar. Boncukları genelde elbisenin üst kısmında farklı şekiller ve stiller taratmak için kullanıyorlar. Bazı gelinler tümüyle boncukla kaplanabiliyor.

Özgün danteller: Elbette dantel genilliklerde herzaman kullanılan bir malzeme idi. 2010′da modacılar danteli dekoratif boncuklar, inciler ve pek çok değişik malzeme ile yeniden yaratıyorlar, bu da geleneksel gelinlikleri yepyeni ve heyacan verici bir hava katıyor.

Fırfırlar: Gelinliğe hacim katmak için kullanılan fırfırlar, özellikle ince yapılı gelinlerde çok zarif ve özgün bir görüntü yaratıyor.

Asimetrik kesimler: Asimetrik yakalar bir gelinin dekoltesini çok farklı ve güzel bir şekilde ortaya çıkarabilir. Özellikle küçük göğüslü ve dar omuzlu olan hanımlara önerilen bu kesim de 2010′da sıklıkla göreceğimiz gelinlik modelleri arasında yer alıyor.

Tüylü gelinlikler: Modacılar geleneksel gelinliği farklılaştırmak için 2010′da tüylerden de faydalandı. Tüyler aynı zamanda duvaklarda da kullanıyor, renkleri ise beyaz, veya düğünün renk temasına uygun olarak seçiliyor. Doğal baykuş ve hatta ağaçkakan tüyü dahi kullanılıyor.

İşlevsel cepler: Bütün dünya hayatı daha da pratik hale getirmeye çalışırken gelinler de 2010′da bu eğilimden nasibini aldı.
Çanta veya kese yerine modacıların gelinliklere gizlediği küçük ceplerde gün boyu ihtiyacınız olan malzemeleri saklayabilirsiniz.

Mini gelinlikler: Pratiklik ve işlevsellik arayan gelinler 2010′da aradıklarını mini gelinliklerde bulabilecekler. Kokteyl elbisesi boyundaki bu gelinliklerle geleneksel gelinliklerin ağırlığı ve kısıtlayıcılığından kurtulup çok trendy olabilirsiniz. Yine bu gelinliklerle fırfır, kurdela, dantel, pli gibi elbisenize kadınsı dokunuşlar ekleyebilirsiniz.

Duvağa gelince, eğer geleneksel bir duvakla rahat etmiyorsanız, veya tüy fikri de size çekici gelmiyorsa, her zaman taç kullanmayı tercih edebileceğinizi unutmayın. Özel gününüzde prensesler gibi hissetmenizde hiçbir sorun olmayacaktır. Duvak kullanacaksanız, renkli bir duvak kullanabilirsiniz. Fakat duvağınızın, temanıza veya düğünüzün ana rengine uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
Gelinliğin modeli de 2010 yılında önemli olan bir diğer nokta. Deniz kızı görünümü bu yıl tekrar gözde. Elbiseler ayaklardan geniş bir açıyla gelip dizinizden daralarak tüm vücunuzu sarıyor. Uçuşan yumuşak kumaşlar daha zarif, daha kadınsı bir görünüm elde etmek için ideal.
Geleneksel düğün törenlerine ek olarak gittikçe artan bir trend ise doğa dostu düğünler. Henüz ülkemizde çok gelişmemiş bir trend olsa da gittikçe Avrupa ve Amerika’da gittikçe yayılan bu dalgayı uygulayarak siz de bu konuda öncü olabilir, doğaya verdiğiniz önemi vurgulayabilirsiniz. Davetiyelerden, konfetilere, kağıt kullanacağınız her alanda, geri döndürülmüş kağıt kullanarak, hem minimalist bir hava yakalayabilir hem de bu trendin öncüsü olmuş olabilirsiniz.
Her ne kadar güller ve zambaklar gelinlerin daimi favorileri olsa da, çiçek seçimizle farklılığınızı vurgulayabilirsiniz. Size önerimiz, 2010 yılında laleler, orkideler, papatyalar, leylaklar, sümbüller ve hatta ayçiçekleri kullanmanız.
Gösterişli bir elbiseyle sade ve taze bir buket, sade bir elbiseyle de abartılı ve gösterişli bir buket kullanabilirsiniz.
Bütün bu trendler ve fikirler size sadece bir rehber görevi görecektir. Sonuçta bir düğün gelin ve damadın zevklerini ve geleneklerini yansıtmalıdır. Hep kendinizi kırmızı bir buketle bembeyaz bir gelinlik içinde hayal ettiyseniz, hayallerinizi gerçekleştirin. Modacıların her yaptığını uygulamak zorunda olmadığınızı unutmayın. Siz bir akım başlatın, özel gününüzde istediğiniz ve tercih ettiğinizi yaparak düğününüzü bir unutulmayacak bir masala dönüştürün.

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.