Bekarlığa Veda Partisi Oyunları

0

 

bekarlığa veda

Soru-cevap Oyunu:

Bu oyun sizin yaratıcılığınıza çok geniş alan bırakıyor. Hazırlık aşaması biraz zahmetli olsa da sonraki eğlence buna değer. Bu aslında bir soru ve cevap oyunu. Sorulara karar verip ve cevaplarını da önceden almak gerekiyor. Daha sonra cevaplar tahmin etmeye çalışılıyor. Bu oyunun en eğlenceli şekilllerinden biri de, damadı da oyuna bir şekilde dahil etmek. Damada önceden sorular soruyor ve cevaplarını not ediyorsunuz, daha sonra aynı soruları geline de sorarak  cevaplamasını istiyorsunuz. İlk defa nerede karşılaştınız, ilk ne hakkında konuştunuz gibi sorulara gelinin de cevap vermesini istedikten sonra damadın aynı sorulara verdiği cevapları okuyorsunuz. Bu oyunu oynayan gruba ve yere göre istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Ne kadar zaman ayıracağınıza, ne kadar özel sorular soracağınıza karar verin ve eğlenceyi hazırlayın.

Çok zamanınız varsa, bir soru sorumlusu seçebilir, ve hazırlanan soruları herkese sorup, herkesten yanıt toplamasını isteyebilirsiniz. Daha sonra da kimin hangi cevabı verdiğini bulmaya çalışabilirsiniz.

Yanlış cevaplar için partinizin konseptine uygun bir ceza belirlemeyi unutmayın.

Ben asla… Oyunu

Bu oyunda, tüm katılanlar sırayla hiç yapmadıkları bir şeyi itiraf eder. Örneğin hiç yeni ilk görüşte aşık olmadım gibi.. Bunu daha önce yapmış olanlar da içki içer. İtirafı yapan hiç yapmadığını söylediği şeyi yapmış ta olabilir, o zaman onun da içmesi gerekir. Bu oyunda kimin ne zaman içtiğine dikkat etmeyi unutmayın, çok eğleneceksiniz.

Soru Çanağı Oyunu

Partiye tüm katılacak arkadaşlarınızdan, yaramaz sorular bulmalarını isteyin ve kağıtlara yazın. Bekarlığa veda için biraraya geldiğinizde, gelinin bu çanağa atılmış sorulardan rastgele seçmesini ve cevaplamasını isteyeceksiniz. Geline çok özel sorular için cevaplamama hakkı verin, fakat karşılığında mutlaka bir ceza koymayı unutmayın.

Tüm bu oyunları bekarlığa veda partisini evde yapmasanız da oynayabilirsiniz.

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.