Sıcak, Samimi ve Şık Bir Ev

0

Bu daire Stockholm’de olmasına rağmen dekorasyonu sayesinde içinde kendinizi güney sahillerinde hissediyorsunuz. Ev yeni inşa edilmiş son derece modern bir binanın çatı katında bulunuyor. Binanın modern görünümü ve bu dairenin yumuşak, feminen dekorasyonu tam bir kontrast oluşturuyor. Dairenin sahibi Hindistan ‘da üretilen tasarımlar yapan ve Hindistan’ı 2. evi olarak niteleyecek kadar çok seven bir tasarımcı. Eve girdiğinizde, ev sahibesinin en sevdiği rengin turkuaz olduğu hemen anlaşılıyor. Eşyaların ve kumaşların çoğu Hindistan’dan alınmış.

Salon ve yatak odasını Hindistan’dan alınan gözalıcı bir paravan ayırıyor. Ev sahibi yatak odasında kıyafetlerini her zaman görebileceği açık bir dolap kullanıyor, evdeki tüm kumaş ve tekstil ürünleri cam bir dolapta görünür şekilde saklanıyor.  Tüm eşyaların uyum içinde olması amaçlandığından elektronik eşyalarda beyaz tercih edilmiş. Canlı çiçekler evin feminen yanını vurgularken, plastik Philippe Starck sandalye ve eski bir İsveç sandalyesi hareket yaratıyor. Tüm ahşap eşyalardaki eskimiş havası evin sıcaklığını ve çekiciliğini arttırıyor.

Aslında bu ev, sıcak şık ve samimi bir atmosfer yaratmak için bir çok fikirle dolu. 

İyi Fikirler:

1-Farklı karakterdeki eşyaları birarada kullanmak herbirinin özelliğini biraz daha ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Aynı plastik sandalyeler, tahta masa ve vintage tahta sandalyenin bir arada yarattıkları etki gibi..

2-Kitapları raflara dizmek yerine üstüste koyarak üzerine abajurunuzu yerleştireceğiniz küçük bir sehpa yapabilirsiniz.

3- Belli bir konudaki koleksiyonunuzu veya objeleri evinizin bir köşesinde beraber sergileyerek vurgulayabilirsiniz.

4- Renkli bir avize ile evinizin tavanının daha yüksek algılanmasını sağlayabilirsiniz. Çoğu zaman göz hizamız ve altını dekore etmekle o kadar meşgul oluyoruz ki, tavanları unutabiliyoruz.

dekorasyonda-hint-ezgileri-3

Picture 1 of 8

Kaynak: 25 Underbara Hem

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.