Seramiğin Başrolde Olduğu Bir Loft

0

20. yüzyıl başlarına ait klasik bir Madrid binasında bulunan bu ev, tamamen yeni bir konsept ile yapılmış: Sınırsız Alan. Mimar Héctor Ruiz-Velázquez tarafından hayata geçirilen proje tamamen özgür katmanlardan meydana geliyor. Bunun sonucunda da evde aşağıda yukarıda değişik yüksekliklerde bulunan odalar veya bölümler tamamen açık ve tüm alanı kullanıyor hissi yaratıyor. Bölümler arasındaki geçişlerdeki akıcılık, değişik katlar arasında devamlılık sağlıyor.

Alandaki esneklik bu eve tamamen yenilikçi bir konsept kazandırıyor ve gündelik ihtiyaçlar ve kullanıma göre kendisini adapte etme imkanı sağlıyor. Ferahlık, aydınlık ve zaman bu çok işlevli alanda herhangi bir kesintiye ve köşeye çarpmadan akabiliyor. İç dekorasyon parametrelerini ve güncel yerleşim trendlerini de bir adım ileriye götürüyor.

Bu proje ASCER (İspanyol Seramik Üreticileri Birliği) tarafından istenen seramiğin başrolde olduğu bir mekan konseptine cevap olarak geliştirilmiş. Seramik, kullanım çeşitliliği sayesinde, çok çeşitli uygulama imkanları sunan bir malzeme. Mimarın görüşüne göre de, seramik 3 boyutta çalışma lüksü sağlayabilen müthiş bir dinamizme sahip bir malzemeye dönüşebiliyor. “Değişim ve süreklilik”, “gelenek ve yenilik” seramik malzemesinin kullanımında yeni bir perspektif yaratıyor.

loft1

Picture 1 of 18

Fotoğraflar: Pedro Martinez

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.