Plastik Şişeler ile Şirin Bir DIY Projesi!

0

Plastik şişelerin kullanıldığı binlerce yaratıcı proje var, ama bu bizim en beğendiklerimizden biri olduğu için paylaşmak istedik.

Eğer siz de evinizin bir köşesinde kendiyaptığınız objeleri kullanmaktan hoşlananlardan iseniz, bu oldukça kolay olan fikri hemen uygulayabilirsiniz, üstelik sonucuna bayılacağınızdan emin olabilirsiniz!

GEREKLİ MALZEMELER
  • Plastik şişeler
  • Beyaz sprey boya ( parlak beyaz)
  • Suya dayanıklı kalem ( siyah ve pembe)
  • Makas

Screen Shot 2016-06-13 at 16.35.17

İPUÇLARI

Bu saksıları yapmak çok çok kolay! Her ne kadar resimlerden adımlar anlaşılıyor olsa da bazı önemli tüyolar var ;). Aşağıda hepsini bulabilirsiniz:

  1. Farklı boylardaki plastik şişeleri kullanabilirsiniz. Altında ayak şeklinde yükseklikleri olanları kullanmanızı öneririz.
  2. Kulak şeklindeki kısınları kesmek için aşağıdaki modeli kullanabilirsiniz. Bu kulakların alttaki ayakların ( 2 ayağın ortasına) gelmesine dikkat etmek gerekiyor. En alttan kulakların ucuna kadar ölçtüğünüzde, yaklaşık 11 cm. lik bir mesafe elde etmeniz gerekiyor.
  3. Sprey boya ile boyamanızı yaparken ( ki mat değil, parlak beyaz boya kullanın), spreyin üzerindeki talimatlara uygulamaya dikkat edin. Açık bir alanda, daha kolay çalışmak için yüksek bir objenin üzerine yerleştirin. Şişenin içine taş gibi bir ağırlık koyun ki şişe spreyin gücüyle oynamasın. Etraftaki objelerin de boyanmaması için bunları korumayı unutmayın. Boya katları arasında boyanın kuruması için yeterince zaman tanımaya dikkat edin. Aksi takdirde boyanın fazlası damla haline gelecektir.
  4. Daha sonra istediğiniz bitkiyi bu şirin saksıya ekebilirsiniz. Fakat alt bölüme bir miktar taş koymayı unutmayın. Bu taşlar fazla suyun kolayca akmasını sağlayacaktır. Böylece fazla suyun bitkinin köklerine zarar vermesini önlemiş olursunuz. Aynı zamanda bu küçük taşlar hava ve su rezervi sağlayacaklardır. Çok fazla sulamamaya özen göstermeli, sadece gerekli olan miktarda su vermelisiniz.Screen Shot 2016-06-13 at 16.36.11

Eğer bu projeyi yaparsanız, bizlerle resimlerinizi paylaşmayı unutmayın!

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.