Dekorasyonda Cesur Seçimler

0

Bir İngiliz tasarımcıya ait olan bu ev, cesur, değişik ve ilham verici seçimlerle dolu.

Duvarlar, hem sıcak bir ortam yaratmak hem de duvardaki resimleri daha da ön plana çıkarmak için, kırmızıya boyanmış.

Kırmızı gibi iddialı bir renk seçiminin yanında, evdeki diğer dikkat çekici nokta ise, çiçek deseninin yoğun kullanılmış olması. Ev sahibesi çiçek deseninin çok fazla değil sadece bazı parçalarda kullanılması gerektiğini söylüyor. Son derece sade bir yatak odasında çiçek desenli bir yatak örtüsü veya perde, ya da modern mutfağında kullandığı çiçek desenli tabaklar gibi.

kirmizi-1

Picture 1 of 27

Yatak odasında ise daha kişisel eşyalar ve detaylar kullanılmış. Renkler ise bu odada daha yumuşak tonlarda seçilmiş : kırmızı, beyaz ve mantar tonları kullanılarak daha sakin ve huzurlu bir ambiyans yaratılmış.

Odaya sıcaklık katan çiçek desenli perdelerin renkli boncuklarla bağlanması ise değişik ve eğlenceli bir fikir.

Tuvalette gül resimleriyle yapılan kolaja daha sonra çok sevdikleri köpeklerinin de resimlerini eklemeye karar vermişler. Çok kişisel bir alan yaratmak için harika bir fikir. Hem evin çiçekli desenleriyle hem de renkleriyle uygun çok orijinal bir mekan yaratmışlar.

Bir başka beğendiğim detay ise kapının çerçevesinin etrafındaki çiçek desenleri. Çiçek desenleri eve sıcaklık ve samimiyet katıyor. Bu evde zaten resmiyetten uzak ve samimi mekanlar yaratılmak istenmiş ve  bilinçli bir dekorasyonla bu amaca fazlasıyla ulaşılmış. 

Tasarımcı, insanların evlerini dekore ederken, en sevdiklerini belirleyip, buna bağlı kalmalarını öneriyor. Bu bir renk, bir desen, bir konu seçin ve cesurca tüm evinizde uygulayın.

Resimler: lonny mag

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.