Buenos Aires’ten Tarihle İçiçe Bir Ev

0

Evin sahipleri Jorje ve Veronica bu evin inanılmaz yüksek tavanına ve 1920’lerden kalan zarif detaylarına aşık olmuşlar. Bu evin dekorasyonunu yaparken de tuğla duvarları ve tarihi detayları öne çıkarmak birinci öncelikleri olmuş. Daha sonra evi ikinci el mobilyalarla dekore etmişler.

1920’lerde Arjantin dünyanın en zengin 10 ülkesinin arasında olduğundan, bu dönemde Buenos Aires’in merkezinde zengin burjuvalar için görkemli evler inşa edilmiş. Bu yıllardan sonra sonra Arjantin ekonomisi birçok kriz atlattınca, bu ev de, inşa edildiği yıllarda dünyadaki en iyi örneklerinden iken, ekonomideki dalgalanmalar yüzünden daha mütevazı bir yaşama sürüklenmiş, ve en son da mobilya yenileme atölyesi olarak kullanılıyormuş. Daha sonra şimdiki sahipleri olan mimar Jorge Mazzinghi ve bir hazırgiyim markasını yöneten Veronica di Miero tarafından satın alınmış. Yeni sahipleri, evin orjinal özelliklerini korurken, Manhattan’ın modern şık ve “trashy” estetiğini bir arada kullanmaya çalışmışlar.

buenos-aires-1

Picture 1 of 9

Terasa açılan kapıda kullanılan renkli camlar, 1920'lerde Buenos Aires'te inşa edilen evlerde tipik olarak görülebilecek bir uygulama. Sağ taraftaki duvarı, ev sahipleri boyamamaya karar vermiş. Böylece yıllar boyu yapılmış olan boyaların izlerini koruyarak, evin tarihi dokusuna dikkat çekiyorlar.

Resimler: livingagency.com

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.