Küçük bir Çatı Dubleksi

0

62 m2’den oluşan bu küçük çatı dubleksinde alt katta salon, mutfak ve banyo, üst katta ise yatak odası bulunuyor. Küçük bir de balkonu bulunan evin, mevcut mimarisine uygun bir yerleşim ve mobilya seçimi yapılmış.

Evde kullanılan ana renkler beyaz, meşe ve siyah tonları. Salon ve yemek odası bölümleri kullanılan renklerle birbirinden ayrılmış. Salondaki siyah detaylar yemek masasının arkasındaki duvar siyaha boyanarak tamamlanmış. Pencerenin önündeki alan, bir ahşap raf ve üzerine yerleştirilen siyah minderlerle sevimli bir köşeye dönüştürülmüş. Bu cumba benzeri bölümün altı ise yerleştirilen siyah kutularla şık bir depolama alanı olarak değerlendirilmiş.

Kaynak: www.alvhemmakleri.se

Dar bir merdiven seçilen avde merdivenin yanındaki duvar zeminden tavana kadar son derece fonksiyonel bir depolama alanına dönüştürülmüş. Merdiven boyunca alt katta bir ray dolap, üst katta raf olarak devam ediyor. Bu dolap sayesinde alt katta salonda televizyon dolabının yerleştirildiği bir niş yaratılmış.

Kaynak: www.alvhemmakleri.se

Merdivenin yapısı, ışığı kesmeyerek, evde neredeyse görünmez bir hale gelmesini sağlıyor. Merdiven basamaklarında yine zeminle uyumlu olarak ahşap, gövdesinde ise beyaz kullanılmış.  

Beyaz ve sade dolaplardan oluşan mutfakta ahşap tezgah kullanılırken, zeminde tercih edilen siyah seramiklerle mutfak ve salon arasında renk uyumu sağlanmış.

Yatak odasında ise, Ikea Stolmen serisinden, açık dolaplar için kullanılan moduller yanyana koyularak hem şifonyer hem de televizyon ünitesi yaratılmış. Merdivenin yanındaki gardrobun devamındaki raflar ise üzerine yerleştirilen kutular ve diğer eşyalar için odada yer kaplamadan bir depolama alanı yaratıyor.

Sadece çatı penceresinden ışık alan bu odanın, merdivenin yanında cam trabzanlar kullanılarak, aşağı kattan da ışık alması sağlanmış.

Mutfağın yanında bulunan küçük balkonda ise, 1 veya 2 kişilik keyifli bir alan yaratılmış.

Kaynak:www.alvhemmakleri.se

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.