Yılbaşı Elbisesi Seçme Rehberi!

0

Vera Wang 2010 RTW ( Görsel: nymag.com)

2010-2011 sonbahar-kış sezonunun trendleri yılbaşı elbiselerinde de göze çarpıyor.

İşte yılbaşı gecesi ne giysem diye düşünenler için faydalı bir rehber, tarzınıza en uygun elbiseyi bulmak için en sevdiğiniz trendlere tıklayın ve yılın trendleri elbiselerde nasıl kullanılmış hatırlayın! Daha sonra mağazalarda bulabileceğiniz alternatiflere de göz atıp zaman kazanabilirsiniz!

İşte elbiselerde öne çıkan trendler (tıklayarak ayrıntıları görebilirsiniz):

  • Sezonun baskın rengi siyah, elbiseleri de hakimiyeti altına almış. Ama bunun yanında yılbaşının rengi kırmızı da yine vazgeçilmezler arasında. Bu sezon sıkça rastladığımız metalik tonlar, özellikle doreler de elbiselerde kullanılan renkler arasında. Eğer daha renkli giyinmeyi seviyorsanız, bu sezonun canlı, mücevher tonlarını da (Zümrüt yeşili, yakut kırmızısı, safir mavisi vs..) tercih edebilirsiniz.
  • Romantik, uçuşan elbiseleri seviyorsanız, toz pembe, açık griler, ten renkleri gibi pastel ve uçuk tonları seçmek en doğrusu.
  • Bu sezonun aksesuarları, kıyafetlere çok şey katıyor. Eldivenler, iddialı, desenli çoraplar, göz alıcı ayakkabılar gibi aksesuarlarla sade elbiselerinizle de trendy görünebilirsiniz. Aksesuarlarda leopar deseni de kullanabilirsiniz. Özellikle portföy çantalarda leopar desenli detaylar tercih edebilirsiniz. Üstelik satın alacağınız aksesuarları tüm sezon rahatlıkla defalarca kullanabilirsiniz.
  • Klasik siyah straples bir elbiseyi deri eldivenler ve dantel bir ceket ile giyebilir, sadece aksesuarlarınızı yenileyerek eski gece elbiselerinizi tekrar kullanabilirsiniz.
  • Kürk yılbaşında sizi soğuktan koruyacak ve elbisenizi tamamlayabilecek en iyi alternatiflerden biri. Sezonun vazgeçilmezi deri ceketler de çoğu tarzla, özellikle danteller, transparanlar ve fırfırlar hatta bazı drapelerle uyum sağlıyor.
  • Ayakkabı konusuna gelince, diz üstü upuzun botlar, bootie’ler, çizmeler, platformlu açık ayakkabılar, klasik stilettolar gibi geniş bir yelpazede seçim yapabilirsiniz. Giyeceğiniz elbisenin tarzına göre karar verin, ama platformlu açık ayakkabılarınıza da şans vermeyi unutmayın! Bu ayakkabılarla daha uzun ve ince görünürken, bütün gece dans ederken de daha az yorulursunuz. Bu kadar değişik babet alternatifleri varken, şık babetler de rahatına düşkünler için başka bir alternatif!
Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.