Ladurée Çok Yakında İstanbul’da!!!

0

Dünyaca ünlü, Paris’e gidenlerin mutlaka uğradığı klasik adreslerinden biri olan Ladurée, çok yakında İstanbul’da da bir şube açıyor. Bebek’te açılacak Ladurée müthiş makaronları ile hayatımıza 15 Kasım’da girecek!

Ladurée rue Royale

1862’de Rue Royale’de bir fırın olarak kurulan Ladurée, 1871’de Paris, Haussman tarafından yenilenirken çıkan bir yangın nedeniyle fırından pastahaneye dönüştürülüyor. Daha sonra kafelerin Paris’te en az prestijli restoranlar kadar moda olmasıyla, önde gelen insanlar kafelerde de buluşmaya başlıyor. Ernest Ladurée’nin eşi bu gelişme üzerine pastahane ve kafe konseptinin karıştırabileceğini düşünüyor ve böylece Paris’in ilk çay salonu da doğmuş oluyor. Çay salonlarının kafelere göre önemli bir avantajı  kafelerin aksine çay salonlarında  hanımların özgürce misafir edilebilmesi oluyor. Çay salonu, 1930’da birinci katta Ernest Ladurée’nin kuzeni tarafından açılıyor.

Ladurée Champs Elysées

1993’te de Champs Elysées’deki meşhur adrese taşınılıyor. Napoléon III döneminin gösterişli mimari ve dekorasyonuna sahip bu yeni adres, fransız stilinde yaşama sanatının sembolü haline geliyor.

Makaronlar

Ladurée’nin simgesi olan makaronların hikayesi ise, 20. yüzyılın ortalarında Ladurée’nin kurucusu Ernest Ladurée’nin kuzeninin, 2 makaron kabuğunun arasına lezzetli bir ganaj kreması koyma fikri ile doğuyor. Bugün de, birbirinden güzel aromaları kadar renkleri üzerinde de çalışılan ve her mevsim yeni bir aroma yaratılan makaronların sadece görüntüleri bile insanın ağzını sulandırmaya yetiyor.

Louboutin tasarımı kutular

Ladurée dönem dönem Louboutin, Marni gibi ünlü modacılarla işbirliği yaparak, makaronları için birbirinden güzel kutular tasarlatıyor.

Ladurée Cupcakes

Ladurée’nin makaronları dışında, pastaları, çikolataları ve milföyleri de birbirinden lezzetli.

Paris’teki Ladurée kuyruklarını yakında Bebek’te de göreceğiz gibi duruyor!

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.