Dizilerin “güzel ve şık kadın” karakterlerini giydiren genç tasarımcı: Ece Salıcı

0

Marangoni, Domenico Dolce, Moschino gibi dünyaca ünlü tasarımcıların mezun olduğu Milano Istituto Marangoni’de moda tasarımı eğitimi alan Ece Salıcı, Nisan 2011’de kendi markasını yaratmak amacıyla moda dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Çalışan, şehirli ve güçlü kadınlardan ilham alarak renkli ve dinamik parçalar tasarlayan Ece Salıcı, Ankara’da bulunan atölyesinde hem kişiye özel tasarımlar yapıyor hem de dikkat çeken koleksiyonlar hazırlıyor.

“Kuzey Güney” dizisinin Zeynep (Merve Boluğur) “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinin Meltem (Seda Güven) , “Lale Devri” dizisinin Yeşim (Serenay Sarıkaya) karakterlerinin kostümlerini hazırlayan Salıcı yeni koleksiyonunda klasik zarafet ve sokak modasını harmanlıyor.

Moda dünyasının genç tasarımcısı Ece Salıcı, birbirinden özel tasarımlarını “Beklenmedik” adını verdiği 2012 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda topladı.  Carine Rotfield’in çabasız şıklığı, nude tonları, sade, salaş ama şık Fransız stili ile Anna Dello Russo’nun renkli ve özgür tercihlerinden ilham alan Ece Salıcı’nın koleksiyonunda, zıt stilleri temsil eden bu iki moda ikonunun yansımaları sürpriz detaylarla kendini gösteriyor.

Koleksiyonun adından da anlaşılacağı gibi her parçanın üzerinde “Beklenmedik” detaylara yer veren Salıcı’nın koleksiyonunda, organze detaylı kalem etekler, mini elbiseler, önü olmayan yarım gömlekler, geometrik şekilli dekolteler, farklı renklerde büyük yakalar dikkat çekiyor.

Sifon, deri, organze detayların ağırlıkta olduğu koleksiyonda tüy detaylar da bulunuyor. Bir çok rengi içinde barındıran koleksiyonda, pudra, taş, cappuccino tonlarının yanı sıra asit sarısı, fuşya, mint yeşili ve turuncu gibi canli tonlar da var.

Koleksiyonda benim en beğendiğim parça ise bu etek, alışveriş listemde şu anda ilk sırada! 🙂Ece Salıcı’nın tasarımları Galata Atelier 55 mağazasında ve www.ecesalici.com adresinde satışa sunuluyor.

Koleksiyondaki diğer parçalar için aşağıdaki galeriye bir göz atın:

ece-sal%c4%b1c%c4%b1-3

Picture 1 of 15

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.