Santa Teresa’nın En İyisi: SOBRENATURAL

0

Santa Teresa - SOBRENATURAL

SOBRENATURAL

Santa Teresa ‘da bana arkadaşımın tavsiye ettiği restoranda ise hayatımda yediğim en güzel yemeklerden birini yedim. Sobrenatural adlı bu restoran son derece turistik, gece gündüz gelen turist grupları görebilirsiniz. Bu nedenle de fiyatları biraz pahalı . Çoğu yemek 2 porsiyon olarak servis ediliyor, fakat garsona söyleyerek tek porsiyon alabiliyorsunuz. Bunu özellikle belirtmeniz gerekiyor. Tek kişilik olsa bile porsiyonlar yiyebileceğinizden fazla! 

 Sobrenatural bir deniz ürünleri restoranı, fakat burada yemeniz gereken bir Brezilya yemeği olan  “moqueca”. Hindistan cevizi yağı ve palmiye yağı içinde kaynayan bir güveçte istediğiniz balık, yanında pilav ve  pirão (manioc püresi) ile servis ediliyor. Ben karidese bayıldığım için karidesli yedim. Tekrar belirtmeden geçemeyeceğim: Hayatımda yediğim en lezzetli yemeklerden biriydi. Başlangıçlarla birlikte Caipirinha sipariş etmeyi de unutmayın. Aslında porsiyonlar o kadar büyük ki, ben başlangıç sipariş etmenizi hiç tavsiye etmiyorum.

Sobrenatural Santa Teresa’nın en meşhur restoranı ve Bondinho, tramvay bu restoranın önünden geçtiği için kolaylıkla bulabilirsiniz. Yağmur yağmayan günler daha keyifli oluyor. Ben gittiğimde bütün tatil yağmur beni yalnız bırakmadığı için içeride oturmak zorunda kaldım.

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.