Santa Teresa’da Gerçek Bir Ev: Um Meia Tres

0

 

Rio de Janeiro ‘da da küçük otellere “pousada” adı veriliyor. Ben bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine, Santa Teresa ‘ya taşınmış İngiliz bir çift tarafından işletilen Um Meia Tres’te kaldım. 6 odalı, bir butik otel kadar özenle yapılmış odaları çok temiz ve samimi bir yer. Sahipleri Bill ve Sue, her konuda çok yardımcı oluyorlar. Otelin manzarası ve yeri çok güzel, hemen hemen heryere yürümeniz mümkün.

Odalar gayet büyük, ayrıca yepyeni ve tertemiz ve çoğunun kocaman pencerelerinden panoramik bir şehir manzarası var.

Kaldığım Oda

Um Meia Tres - Lobi

Ön tarafta bir teras, arka tarafta tropik bitkilerle dolu bir bahçeden geçerek gittiğiniz bir küçük havuz var. Plaja (tercihen Ipanema )gitmediğiniz günler bu sevimli havuz çok işinize yarıyor.

Havuz

Lobi ise tam bir salon kadar rahat, burada ayrıca konuklar için bir bilgisayar var, odalarda internet bağlantısı da mevcut ve ücretsiz.

Eğer edinmeden giderseniz, lobide çeşit çeşit şehir rehberi de bulabiliyorsunuz

Bir de değinmeden geçemeyeceğim, burada güne başlamadan lezzetli ve taze meyvelerle dolu güzel bir kahvaltı ediyorsunuz.   

Oda fiyatları da son derece uygun, ben gittiğimde 110 USD idi. Sanıyorum bu fiyatı sadece internetten kendi sitelerinden yapılan rezervasyonlar için uyguluyorlar: http://www.hotelinrio.net

Kısacası,samimi bir ortamda kalmak istiyorsanız, kesinlikle tavsiye ettiğim huzurlu, samimi, güvenli ve tertemiz bir otel.

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.