Zayıf Görünmek İçin

0

Herkes ince zarif bir vücuda sahip olmak isteese de, ne yazık ki bu herkes için mümkün olmayabiliyor. Bazen spor yapacak vaktimiz olmuyor, bazen tembellik ediyoruz, veya fitness yapılacaklar listesinin en üstünde olmayabiliyor.

İşte sizi zayıf gösterecek ipuçları:

Tek renk giyinmeye çalışın

Renkli desenli kıyafetler, çok renkli kombinasyonlar, dikkati problemli olan noktalarınıza daha çok çeker. O nedenle, bu tip kıyafetlerden uzak durarak, 2 den fazla rengi bir arada kullanmamaya dikkat ederseniz, olduğunuzdan daha ince görünebilirsiniz.

Bol kıyafetlerden uzak durun

Bol giysiler, sanılanın aksine problemli bölgelerinizi daha da vurgular. Eğer zayıf görünmek istiyorsanız, bol kıyafetlerden uzak durmalısınız. Bunun yanında çok dar olan kıyafetler de istediğiniz sonucu vermeyecektir.Üzerinize tam oturan, tam bedeninize uygun kıyafetlerle çok daha iyi görünürsünüz.

Aksesuar kullanın

Aksesuarlar, dikkati problemli noktalarınızdan uzaklaştıracaktır. Kolunuza takacağınız dikkat çekici bilezikler, uzun kolyeler veya pırıltılı bir broşla, hem kıyafetinizi renklendirebilir hem de dikkati başka noktalara çekerek daha zayıf görünebilirsiniz.

Düşük belli pantalonları tercih edin

Düşük belli pantalonları tercih edin. Pantalonların önünün mümkün olduğunca düz olmasına ve özellikle de plisiz olmasına dikkat edin. Plili pantalonlar sizi olduğunuzdan şişman gösterir. Düşük belli pantalonlar bacaklarınızın daha uzun görünmesine yardımcı olur. Bu etki için, düşük belli pantalonlarınızın boyu yeterince uzun olmalı, asla bileklerinizde bitmemelidir.

Kemer kullanın

Kemerler doğru kullanıldıklarında bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlar. Kalça hizanızda kullanacağınız kemerlerle bu etkiyi yakalayabilirsiniz.

Dar kotlar

bol bir üstle veya uzun bir blazer ile kombinleterek dar kotlar giyebilirsiniz. Bu tip pantalonları mutlaka topuklu ayakkabılarınızla giyin.

Eğer kalçalarınızı gizlemek istiyorsanız

Kalçalarınızın gizlenmesi gerektiğini düşünüyorsanız, göğsünüzün altından bollaşan elbiseler veya üstleri tercih edebilirsiniz. Belinde kemer olan herhangi bir parça da işinize yarayacaktır. Bu modeller vücudunuzun üst kısmını vurgulayarak,  daha ince görünmenize yardım eder.

Topuklu ayakkabılar

Topuklu ayakkabılar herkesin tercihi olmasa da, boyunuza birkaç santim ekleyeceğinden, vücut tipiniz ne olursa olsun daha zayıf görünmenizi sağlar.

Kollarınızı kalın buluyorsanız

Kollarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız, straplezler, atletler gibi ,kollarınızı tamamen açıkta bırakacak üstlerden uzak durmalısınız. Asimetrik kesimli, kolları ışıltılı veya askılı modelleri deneyebilirsiniz.

Baldırlarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız

Dizinizde biten bir etek ve yüksek topuklu ayakkabılar giymeyi deneyin. Bacaklarınızın ne kadar farklı göründüğüne şaşıracaksınız.

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.