Sabah Hızlı Hazırlanmanızı Sağlayacak 5 İpucu

0

 

Sizin evinizde de sabahları düzenli olarak bir panik hali yaşanıyor mu? İşte bu panikten kurtulmak için, size zaman kazandıracak 5 iyi fikir. Kazandığınız zamanda keyifle çayınızı yudumlayabilir ya da alarmınızın erteleme düğmesine suçluluk duymadan basabilirsiniz 😉

1- KÜÇÜK BİR ÇANTA SATIN ALIN

Temel eşyalarınız için (anahtar, cüzdan, sakız, favori ruj, cep telefonu) bir küçük bir çanta edinin. Bu çantayı çanta değiştirdiğinizde hemen diğerine atabilirsiniz. Böylece çanta değiştirmeye üşenmeyeceğiniz gibi, evde unutma korkunuzu ve kabusunuzu önleyebilirsiniz.

2- FOTOĞRAFLARINIZI ÇEKİN, BİRİKTİRİN!

 

Giydiklerinizi beğendiğiniz her an, evden çıkmadan önce hızlıca cep telefonunuzla bir fotoğrafınızı çekin ve telefonunuzda bir dosyaya kaydedin. ​Eğer üşenmezseniz, tarzlarına göre ayıracağınız farklı dosyalar da yapabilirsiniz: iş, gece, hafta sonu vs gibi. Ne giyeceğinize karar veremediğiniz anlarda, hemen kendi stil galerinize göz atarak, en son beğendiğiniz kombinlerden birini giyebilir, veya ilham alabilir, böylece sabahların zamanımızı en çok alan “bugün ne giysem” anlarını çok kısaltabilirsiniz.

3- KURU ŞAMPUAN

Siz de saçlarınızı her gün yıkamaya üşenenlerdenseniz, bizim kadar kuru şampuanları seviyor olmalısınız. Buradaki ipucu ise, kuru şampuanı yatmadan önce kullanmak ve bütün gece biz uyurken saçtaki yağı emecek olan şampuan sayesinde, sabah tertemiz görünen havalı saçlarla  uyanmak!

4- DUŞUNUZU ÜTÜYE DÖNÜŞTÜRÜN

Bir yandan duş alırken, bir yandan da elbiseleriniz ütülense nasıl olur? Sabah duşunuzu alırken, giyeceğiniz, kırışmış kıyafetlerinizi bir askıyla banyonuza asın, ve buharın sihirine bırakın. Ütü yok, sorun yok 😉

5- SAÇLARINIZI HIZLA KURUTMANIN SIRRI

 

Çoğu kadın duştan çıkar çıkmaz saçını kurutur. Fakat buharlı bir banyoda saç kurutmak, saunada saç kurutmaya çalışmaya benzer; hem çok daha uzun sürer, hem de saçların elektriklenmesine yol açar. Bunun yerine, saçlarınızı emici bir havluya sarıp, önce kahvaltınızı yapın ve giyinin, daha sonra biraz doğal şekilde kurumuş olan saçınızı buhardan arınmış olan banyonuzda kurutun.

Sizin sabahları zaman kazanmak için uyguladığınız yöntemler neler?

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.