Tevazuyu Sevmeyenler İçin Aksesuarlar: Monies

0

Monies,  Gerda and Nikolai Monies tarafından kurulan Danimarkalı bir mücevher firması. Geçen 40 yıl boyunca tasarladıkları aksesuarlarla eşsiz bir stil yaratmış bu iki tecrübeli tasarımcının yarattığı takılar zarafetleri, avangarde tarzları ve esprili havaları ile tanınıyor. Kopenhag’da dizayn edilen ve üretilen mücevherlerin en büyük özelliklerinden biri de pek alışık olmadığımız doğal materyallerden üretiliyor olması. Tümü doğal olan bu materyaller, dünyanın her köşesinden toplanarak Danimarka’daki atölyeye getiriliyor. Doğal taşlar, ahşaplar, kemikler,hindistan cevizleri, boynuzlar,tohumlar, taşlar, deriler, deniz kabukları gibi doğal malzemeler, bazen 24 ayar altınla, bazen değerli taşlarla birleştiriliyor ve eşsiz tasarımlara dönüştürülüyor. Dünyaca ünlü modaevleri için aksesuar tasarlayan tasarımcılar, artık tüm enerjilerini Monies  markası için harcıyorlar. Paris’te Rue Saint Honoré’de açılan mağazalarını Roma, Milan, Zurih gibi dünyanın önde gelen şehirlerindeki diğer mağazalar takip etmiş. Ve artık İstanbul’da da bir Monies var!

Kocaman aksesuarları, alışılmamış tasarımları seviyorsanız, mutlaka göz atmanızı öneririm. Çok hoş küpeler, iddialı yüzükler, iddialı kolyeler ve bilezikler bulabilirsiniz. Fiyatlar biraz kullanılan malzemelere ve tasarıma göre değişiyor.

Adres: Şair Nedim Caddesi No:16

Akaretler- Beşiktaş İstanbul

Benim favorilerimden biri aşağıdaki kolye oldu, aynı modelin altın kaplanmış bir alternatifi de var. Diğerleri için oklara tıklayın;)

monies-00

Picture 1 of 9

 

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.