Aksesuarlarla 70’ler

0

2011 yılı 70’lerin modasının tekrar doğduğu bir yıl olacak gibi görünüyor. 70’lerin modası söz konusu olunca aksesuarlardan bahsetmeden olmaz, çünkü aksesuarlar kıyafetin en önemli parçaları haline geliyor.

Peki hangi aksesuarlar öne çıkıyor?

  • Çantalar kıyafetlerin önemli tamamlayıcılarından biri. Gündüz için sade, kaliteli, deri şık el çantalar, portföyler kullanılırken gece içinse uzun kayışlı küçük çantalar tercih edilebilir. Bol paçalı pantolon sevenlerin ayakkabıları pek görünmeyeceğinden, çantaların önemi daha da artıyor.
  • Büyük gösterişli deri kemerler 70’lerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri. Mini etekleri ve maxi elbiseleri büyük gösterişli kemerlerle kullanarak 70’lerin havasını yakalayabilirsiniz. Kemerler 2011 sonbahar kışında da son derece popüler olacak. Kemerler yine ceket ve paltoları süsleyecek.
  • Bir sürü takı, mücevheri bir arada kullanmak da oldukça popüler. Burada dikkat etmek gereken bir nokta, 70’lerin bohem tarzından biraz daha sade karışımlar yapmak. Büyük taşlı bir sürü yüzükle sade bileklikler, boncuklu kolyeler ve (ucuna bir kolye ucu takacağınız) upuzun kolyeleri deneyebilirsiniz. Sade kombinleri hareketlendirmenin en kolay ve eğlenceli yolu!
  • Saçınızla da 70’leri yakalayabilirsiniz: Omuz hizasında küt kesimler, kaküller, kabarık bukleler ve uzun düz saçlarla 70’leri saçınızda taşıyabilirsiniz. 70’lerde saç kurutma makinasının keşfi ile birlikte saçlarda yepyeni stiller yaratılmaya da başlanmıştı.
  • Şapkaların da altın sezonlarından biri bizi bekliyor!

Benim tercihim kabarık buklelerden yana olacak 😉

İşte ilham kaynakları:

70ler-1

Picture 1 of 6

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.