Pastel Renkleri Nasıl Giymeli?

0

Pastel renkler ilkbahar yaz sezonunun öne çıkan trendlerinden. Kırmızı mavi gibi renkler siyah ve gri gibi kış renkleri ile rahatça kombine edilirken pastel renkleri kullanmak biraz daha zor olabiliyor.

Pastel renkli parçaları kombine ederken zorlandığınızda çok işinize yarayacak 2 yöntem:

NÖTR RENKLERİ TERCİH EDİN

Görsel: Tuulavintage

Nötr renkler ılık ve sıcak aylarda da işe yarıyor: Pastellerle nötr renkleri kombine etmek en kolay ve güvenli yol! 2012 ilkbahar yaz sezonunun en  gözde nötr renkleri fildişi, şeftali, beyaz ve açık gri tonları. Sezonun sorbet renkli jeanlerini giyerken Asimetrik yakalı veya uçlu üstleri tercih etmeye çalışın. Böylece renkli bir skinny jean giydiğinizde dikkati üst kısma çekilir ve gövdeniz olduğundan daha uzun algılanır. Bu riskli görünüyorsa, leopar gibi baskılı bir nötr parça kullanmaya çalışın. Örneğin leopar desenli bir kemer veya ayakkabı ile desenli bir aksesuar kullanarak oldukça iyi bir etki yakalayabilirsiniz.

Görsel: www.stefvavavoom.tumblr.com

RENK ÇARKINDAN YARARLANIN

Renk Çarkı

Tüm parçaları aynı renk ailesinde tutun. Pastel renkli parçanı ile başlayın. Örneğin su yeşili bir jean giyecekseniz, renk çarkında sağa veya sola giderek eşleştirebileceğiniz rengi bulabilirsiniz. Eğer kıyafetinize üçüncü bir parça daha eklemek isterseniz seçtiğiniz yönde ilerleyerek kullanabileceğiniz diğer rengi bulabilirsiniz. Farklı renkte düz parçaları kombine ederken üç renkten fazla kullanmamaya çalışın.

Ralph Lauren

 

Tamamlayıcı renkleri de tercih edebilirsiniz. Bunun için seçtiğiniz parçanın rengini bulun çarkta tam karşısında duran rengi seçin. Örneğin leylak rengi bir üstü uçuk sarı ile veya şeker pembesi bluzu su yeşili jean ile kombine edebilirsiniz.

Topshop

Diğer bir seçenek tek renk giymeyi tercih etmek. Aynı rengin değişik tonlarındaki parçaları bir arada kullanabilirsiniz. Leylak rengini koyu bir mor ile, uçuk pembeyi kırmızı ile giyebilirsiniz. Seçimlerinizde cesur olun, deneyin ve ilkbaharda taptaze görünmeye hazırlanın!!

Görsel: Tuulavintage

 

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.