Susan Miller’ın 2011 Astroloji Yorumları

0

Koç

Koçlar için 22 Ocak’ta başlayıp 4 Hazirana kadar sürecek müthiş bir dönem başlıyor. Koçlar 1999’dan beri bu kadar şanslı bir dönem yaşamadılar. Koçlar için her şey o kadar iyi gidecek ki, ne istediklerini çok iyi bilmek ve bu döneme hızlı bir şekilde ayak uydurmak zorundalar. Uzun bir süre bu kadar şanslı bir dönem yaşamayacaklar. Bu olağan dışı dönemde ne istediklerini çok iyi belirlemelerinde fayda var. Jüpiter Koç burcuna girdiği için, aşk açısından da çok güzel bir dönem ve koçlar bu dönemde hayatlarının aşkını bulabilirler. Erkek arkadaşı olanlar evlenebilir, evli olanların ilişkileri ise çok daha iyi gidecek. Jüpiter koçların yılın ilk yarısında her zamankinden daha çok gezmesini sağlayacak. Ufukları açılacak, yeni kararlar verecekler, ve bu kararlar bundan sonraki 10 yıllarını etkileyecek. Koçlar iş ile ilgili sıkıntılar ve endişeler yaşayacaklar. Bu sıkıntılar önemsiz küçük sıkıntılar veya daha ciddi problemler olabilir. Fakat haziranda harika bir teklif alacaklar. Koçlar kariyer açısından büyük değişimler geçirecek, bazıları yeni ve prestijli bir işe geçebilirler, diğerleri ise böyle bir işe geçmeyi umacak ve sonunda başaracaklar. Ocak ayı koçlar için kariyer açısından çok iyi bir ay olacak.

Boğa

Koç tacını 4 Haziranda boğaya devrediyor. Boğalar için 4 Haziranda başlayacak ve Haziran 2012’ye kadar sürecek çok iyi ve şanslı bir dönem başlıyor. Boğalar şubat başında yeni bir iş ile ilgili çok şanslı bir döneme girecekler, yeni bir atılım yapabilirler. Boğaların aşk hayatları da çok iyi gidecek. Özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları aşk hayatları açısından çok iyi dönemler olarak görülüyor ama kasımda en olağanüstü dönemlerini yaşayacaklar. Mars sayesinde, Kasımdan temmuza kadar olan sekiz aylık dönemde muhteşem bir aşk yaşayacaklar. Jüpiter’in de etkisiyle boğalar yılın ikinci yarısı her zamankinden daha çok gezecekler. Ufukları açılacak, yeni kararlar verecekler ve bu kararlar sonraki 10 senelerini etkileyecek kararlar olacak. Boğalar ofiste çok çalışıyor ve yeterince yardım alamıyorlar. Aynı durum evlerinde de geçerli. Yardımcıları veya bebek bakıcılarının istifa etmesine hazırlıklı olmalılar.

İkizler

Burçlarının sonuna doğru doğan yaylar, 21 Aralık’ta gerçekleşecek tutulmanın tam ortasına düşüyorlar. Tutulma en son bu burç üzerinde 2001 yılının sonunda, 2002 ve 2003 yıllarında olmuştu. Bu yıl 1992’ye çok benzeyecek bir yıl olduğundan, 1992 yıllarını düşünmeli ve o dönemin öne çıkan konularını olaylarını hatırlayıp, bu konularda dikkatli olmalılar.

Yeni tutulmalarla birlikte yepyeni dönemler başlayacak, adeta hayatlarında yepyeni sayfalar açılacak. İkizlerin hayatlarında yepyeni bir yol, yepyeni bir rota olacak. İlişkileri daha iyi olcak, gelişecek. Evli olan ikizler eşleriyle ortak bir şey yapacak. Bir bebek yapabilir, bir iş kurabilir veya bir ev alabilirler. Yani yeni fırsatlar doğacak.

İkizlerin iş ile ilgili iniş çıkışlar yaşadığı ve gelirle ilgili sıkıntılar yaşadığı dönemlerden sonra 4 Ocakta şanslı bir dönem başlıyor. Büyük bir para gelebilir. İkizler kariyerleri açısından inanılmaz bir yıl geçirdiler,bu 2011 ‘in ilk 6 ayında da devam edecek. ve bunun meyvelerini 2011’de toplayacaklar. Mars’ın etkisi ile evde daha çok vakit geçirmeleri mümkün, evden çalışabilir veya ailesi ile daha fazla zaman geçirebilirler.

2011 yılında Merkür geri çekileceği için, ikizler mekanik problemlere hazırlıklı olmalılar. Arabaların yolda kalması, uçakların bozulması gibi problemler yaşanabilir. Bu nedenle 21 Aralık öncesi ve sonrasındaki bir kaç gün uçağa binmeseler iyi olur.

21 Aralık ve 15 Hazirandaki tutulmalar biraz sıkıntılı olacak. 25 Kasım ve 10 Aralık tutulmaları ise, ikizler için iyi tutulmalar olacak.


Yengeçler

2010 yılındaki tutulmaların etkilerini hisseden yengeçler, sevgililerinden veya eşlerinden ayrılmış olabilirler. Aile ilişkilerindeki problemler yavaş yavaş düzelecek. 2011 yılında ilk beş ayda kariyer açısından oldukça şanslı bir döneme giriyorlar. Genel olarak birine bağlı çalışmayı sevmeyen yengeçler kendi şirketlerini kurabilirler, veya zaten var olan şirketlerini büyütebilirler. Mars’ın etkisi ile yengeçlerin çok seyahat edecekleri bir yıl olacak.

Bunun yanında yengeçlerin ev ile ilgili endişeleri var, evleri küçük olabilir, kredisini ödeyemiyor olabilirler, veya anne veya babalarıyla ilgili sıkıntıları olabilir. Bu da bir süre daha en azından 1,5 yıl daha devam edebilir.

Kariyer açısından bir çok güzel şey yaşayacaklar. İlişkileri sabit bir hale gelebilir. Tutulma dönemleri biraz sıkıntılı olacak.


Aslan

Aslanlar gelirlerini sabitlemeye çalışacaklar ve yıllardır her şey kusursuz gidiyor gibiyken, bir şey ters gidiyor ve ekstra harcamalarla mücadele etmek, gelir gider dengesini tutturmaya çalışmak zorunda kalıyorlar. Yıllardır bu durumu yaşıyorlar ve artık değişme ihtiyacı duyacaklar. Aslanların kariyerlerini çok büyüyecek,karşılarına çok büyük fırsatlar çıkacak. Sorun yaratan gezegenler, Satürn ve Uranüs gidiyor, Satürn 2 yıldan uzun süredir orada, Uranüs ise 2003’ten veri orada ve aslan ve kovalara çok rahatsızlık veriyor. Bu 2 gezegenin gidişi ile bu burçlar parasal açıdan rahat edecekler. Ama bu için Mayıs’tan sonra olacak. Özellikle Kasım 2011de işleri çok büyüyecek ve bu durum 2012 boyunca da devam edecek. Kasım 2011 ‘den itibaren oldukça çok para harcayacakları büyük bir projeleri olacak ve bu 2012’de de devam edecek. Kazandıkları parayı kontrollü bir şekilde harcamaları gerekiyor. Örneğin evde tadilat yapılıyorsa, harcama kalemlerini tek tek kontrol etmeliler. Bu gider, bir hayat tarzı değişikliği ile ilgili olabilir, taşınmaları veya bebek sahibi olmaları mümkün.leri gerekiyor.  Sık sık seyahat edecekler. Aslanlar sık sık yurtdışına gidecekler, ithalat ihracatla uğraşabilirler, veya yabancılarla ilişki yaşayabilirler, üniversiteye başlayabilirler.


Başak

Başakların hayatlarındaki zor dönemler bitti. Çok zor zamanlar yaşadılar ama artık kendileri ile gurur duyabilirler çünkü hedefledikleri şeylerin şekillendiğini görecekler. Yeni yıl başlar başlamaz çok güzel para kazanmaya başlayacaklar. Sanki birileri kapılarının önüne kamyonla altın boşaltacak (Fakat Jüpiter’in etkisinden kaynaklanan bu bolluk sonsuza dek sürmeyeceğinden mutlaka para biriktirmeliler ).Çok büyük saygı görecekler. Akrabaları, dostları tüm çevresi çok zor bir şeyi başardığı için tebrik edecekler. Sağlıkları daha iyiye gidecek. İlişkileri düzelecek. Aşka inancını artık kaybetme noktasına gelen başaklar, artık tam tersini düşünecekler. Yılın ikinci yarısında çok fazla seyahat edecekler. Avrupa veya uzakdoğuya seyahat etemyi düşünen başaklar için haziran sonrası harika bir dönem olacak. Mars başak burcuna girecek ve gerçekleşecek güzel olaylara liderlik yapacak.  İnanılmaz güçlü bir döneme başlayacak başakların inancını yitirmemesi gerekiyor, uğrunda çaba sarfettikleri gerçekleşecek.

Başakları işte de bir değişiklik bekliyor. Şirket küçülmesine gidilebilir. Onlara inanan, güvenen, destekleyen müdürleri aniden işten ayrılabilir. Ve bu durum işteki konumlarını etkileyebilir.

Televizyon, radyo, internet, gazete yani yayıncılık alanında başaklara fırsat doğacak. Mars genelde bir burç üzerinde yedi hafta kalır ama 2011’de çok olağan dışı bir şey yapıyor ve başak üzerinde 8 ay kalıyor. Başaklar gerçekten çok meşgul olacak.

Başaklar çok seyahat edecek, bunlar daha çok yurtdışına veya deniz aşırı ülkelere yapılan seyahatler olacak.


Terazi

Ekim ayı teraziler için çok çetrefilli geçti. 7 Ekim’deki tutulmaya yakın doğanlar bundan paylarını aldılar. Hayatlarında önemli kararlar verdiler. Bu yıl terazilerin hayatına istikrar gelecek.

Terazilerin, kaç yaşında olurlarsa olsunlar, (ister 14, ister 84), sorumlulukları artacak. Daha önce hiç yapamayacaklarını düşündükleri şeyleri yapacaklar. Örneğin bir ev satın alabilir, bir iş kurabilir, evlenebilir veya bebek sahibi olabilirler. Veya başka bir ülkeye taşınabilirler kısacası, oldukça büyük ve geriye döndüremeyecekleri bir değişiklik olacak. Hayatlarını etkileyecek bu değişiklikle farklı bir statüye kavuşacakları bir döneme giriyorlar. Bebek sahibi olmak için de mükemmel bir zaman. Satürn 2011’de trazilerin enerjisini biraz azaltacak, o nedenle teraziler sağlıklarına çok dikkat etmeliler. Çok çalışıyorlar ve bu da sağlıklarını olumsuz yönde etkiliyor, özellikle dişlerine ve kemiklerine dikkat etmeliler. Kalsiyum desteği almalı, daha fazla peynir ve yoğurt tüketmeliler.İlişkiler açısından, evlilikle ilgili çok şey öğrenecekler. Evliliğin  bir takım ayrıcalıkları olduğu gibi bir takım sorumlulukları da var ve partnerleri onlardan daha fazla sorumluluk almalarını bekleyecek, daha fazla yardım isteyecekler. Yani teraziler alıcı taraf olmak yerine verici taraf olacaklar.Çok fazla seyahat edecekler. Bekar teraziler en doğru kişilerle bu dönemde karşılaşacaklar.


Akrep

Akreplerin geçen sene  aşk hayatları çok iyi gitmemiş olabilir. Ama bu yıl iyi olacak.  Bazıları artık bu güzel geçen dönemden sonra evlenmeye hazır olabilir. Akreplerin haritalarına göre hayatlarında en iyi giden alanlardan biri aşk hayatları, aşktaki şansları 4 Haziran 2011’e kadar devam edecek. Tüm parti ve davetlere gitmeliler.

İş hayatları da oldukça iyi gidiyor, iyi iş teklifleri alıyorlar veya iyi işler onlara pas ediliyor. Eğer birini işe almaları gerekirse, işte veya evde, yardımcı, bakıcı gibi, tam aradıkları mükemmel insanı bulacaklar.

Yay

Burçlarının sonuna doğru doğan yaylar 21 Aralık’ta gerçekleşecek tutulmanın tam ortasına düşüyorlar. Sağlıklarına dikkat etmeliler. Tutulma en son bu burcun üzerinde 2001 sonunda, 2002 ve 2003 yılında olmuştu. Ayrıca 1992’ye de çok benzeyen bir yıl. O yılları düşünmeliler. Geriye dönüp eskiyi düşündüğümüzde bazen öne çıkan temel mevzular olur. Onlara dikkat almalılar. Tutulmayı atlattıktan sonra yayların önünde yepyeni bir rota, yeni bir yol olacak. İyi ilişkiler daha iyi olacak, gelişecek. Evli olan yaylar eşleriyle ortak bir şey yapacak. Bu bir bebek olabilir, iş kurmak olabilir ya da ev sahibi olmak olabilir. Kısaca yeni fırsatlar doğacak. Ancak kendilerini de ihmal etmemeliler.

Yayların öncelikle evleri için sel, su basma sigortası yaptırmaları gerekiyor. Yağmur, sular yayların evine girmek istiyor, ve yaylar mutlaka buna karşı sigorta yaptırmalı. Yaylar son 7 yıldır sürekli seyahat halinde idi, sürekli bir yerlere gidip geliyorlardı, ama bu yıl çok fazla hareket etmeyecekler gibi görünüyor.Aşk hayatı, yayların haritalarının en parlak hanesi. Bekar olan veya bebek isteyen yaylar için ilk beş ay mükemmel bir dönem. Özellikle mart başı, nisan  hamile kalmak isteyen yaylar için çok iyi bir zaman. Yaratıcılık tavana vuruyor. Sağlık yılın ikinci yarısında çok iyi, kilo vermek isteyen yaylar için yılın ikinci yarısı çok iyi bir dönem.İlk deneme başarısız olursa ikinci kez denemeliler.

Yeni tutulmalarla birlikte yepyeni dönemler başlayacak, adeta hayatlarında yepyeni sayfalar açılacak.

Oğlak

Oğlaklar zor dönemler geçirdiler ama daha iyiye gidiyor. Ev satın alabilir veya evlerini dekore edebilir, güzelleştirebilirler. Evlerinden ayrılmak istemeyecekler. Evden çalışmaya başlayabilir, güzel bir gelir elde edebilirler. Evde dostlarını ağırlayabilirler. Bekar olan oğlaklar için, mayıstan aralığa kadar aşk hayatları için çok iyi bir dönem.

Marsın etkisiyle oğlaklar çok seyahat edecek. Burçlarının başında doğan Oğlaklar bu yıl aşka muhtaç kaldı. Özellikle onlara yılbaşı arefesinde seyahat tevsiye ediyorum. Sevgilisi olmayanların, biriyle yakınlaşacağı bir dönem olacak. Oğlaklar size söylüyorum:” Hep iş, hep iş olmaz. Biraz sosyalleşmeniz lazım. Ve sosyalleşmeden aşkı bulamazsınız.” . Akreplerin aşktaki şansları 4 Haziran 2011’e kadar sürecek sonra akrepler tacı oğlaklara devredecekler ki oğlakların buna ümitsizce ihtiyacı var.

Kovalar

Kovalar için 2011 para yılı olacak. Yıllardır ekstra harcamalarla mücadele etmek zorunda kaldılar, giderlerle gelirlerin bir dengesini tutturmaya çalıştılar. Kovalar gelirlerini sabitlemeye çalışacaklar ve yıllardır  herşey kusursuz gidiyor gibiyken, bir şey ters gidiyor. Yıllardır bu durumu yaşıyorlar ve artık değişme ihtiyacı duyacaklar. Sorun yaratan gezegenler, Satürn ve Uranüs gidiyor, Satürn 2 yıldan uzun süredir orada, Uranüs ise 2003’ten veri orada ve aslan ve kovalara çok rahatsızlık veriyor. Bu 2 gezegenin gidişi ile bu burçlar parasal açıdan rahat edecekler: 2011 Mart’tan itibaren rahatlayacaklar. Kovalar emlağa yatırım yapmalı. Büyük dolaplarla dolu, güzel manzaralı bir ev kovaları bekliyor. Bu da Mayıs’tan önce olmayacak. Paraları yetmese bile ailelerinden, arkadaşlarından ya da şirketlerinden borç alıp bu eve sahip olacaklar. Kovaların aynı zamanda 2011’in Kasım veya Aralık ayından itibaren çok para harcayacakları büyük bir projeleri olacak ve bu 2012’yi de kapsayacak. Paraya kavuşuyorlar ama bunu kontrollü harcamaları gerek. Diyelim ki evde bir tadilat yapılıyorsa, neye ne kadar harcandığını madde madde kontrol etmeliler. Bu gider bir hayat tarzı değişikliği de ilgili olabilir. Taşınmaları veya bebek sahibi olmaları mümkün..

Yeni bir şekilde iletişim kurmayı öğrenecekler, belki bir radyo programına çıkacaklar, sunacaklar veya bloglarındaki yazı şekillerini değiştirecekler, güncelleyecekler, yani iletişimle ilgili yeni bir şey öğrenecekler. Olaylar kovaların lehine gelişmeye başlayacak artık.

Balık

Balıklar  2010’da çok acı çektiler. Yakın ilişkilerinde ve sağlıklarında problemler yaşadılar. 2010’un 16 Mart’ı Balıklar için kötü bir dönemdi. 2011 kesinlikle daha iyi olacak. Balıklar için paranın musluğu açılıyor. Yıl başlar başlamaz çok güzel para kazanmaya başlayacaklar. Sanki biri kapılarının önüne kamyonla altın boşaltacak. Bu bolluk gezegeni jüpiterin etkisinden kaynaklanıyor ama sonsuza dek sürmeyecek. O yüzden mutlaka para biriktirmeliler. Balıkları işte de bir değişiklik bekliyor. Şirket küçülmesine gidilebilir. Onlara inanan, güvenen, destekleyen müdürleri aniden işten ayrılabilir. Ve bu durum işteki konumlarını etkileyebilir. Balıklar a çok seyahat edecek ama evlerine daha yakın yerlere… Televizyon, radyo, internet, gazete yani yayıncılık alanında  balıklara fırsat doğacak. Balıklar yeni ortaklıklara da yelken açabilir.

Balıklar parayı umursamıyorlar, ama yüklü miktarda bir para elde edecekler. Vergiler konusunda dikkatli olmalı ve parayı iyi yönetmeliler, çünkü daha sonra sıkıntı yaşama ihtimalleri var. Yılbaşından itibaren inanılmaz şekilde bir para girişi var, borçlarını kapatabilecekler. Hiç stres yaşamayacaklar, bol bol seyahat edebilecekler. Fakat tutulma, evle ilgili evle bağlantılı bir konuyu etkileyecek (anne babaları, oda arkadaşları vs)

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.