Vücudunuza Uygun Bir Gelinlik Seçin

0

Eğer Armut şeklinde bir vücuda sahipseniz, yani kalçanız vücudunuzun üst bölümüne göre daha genişse:

Belden yere kadar doğal bir görünümle çan şeklinde açılan etekli modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece belinizin inceliği vurgulanırken, kalçalarınızı veya basenlerinizi gizleyebilirsiniz.
Yumuşak kumaşlarla yapılmış, örneğin saten ve tafta gibi, modeller bu kesime daha uygundur, çünkü vücudunuza yapışmayacaktır.
En resmi görünen ve sindirella masallarını hatırlatan kabarık (prenses) üst kısımları vücuda oturur ve alt bölümü kabarık olduğundan bu gelinlikler geniş kalça ve basenleri saklamak için idealdir.
İnce askılı veya V yakalı modeller üst bedeninizi ince gösterecektir.

Klasik A kesimli modeller genelde resmi düğünler için uygun gibi gelse de, kumaşlarla oynayarak daha değişik stiller yakalayabilirsiniz.

Bu tip vücutlar için uygun 2011 gelinlik modellerini görmek için tıklayın!

Eğer elma şeklinde bir vücuda sahipseniz, yani vücudunuzun üstü daha yapılı ise:

Boynu açıkta bırakan bir gelinlik seçmelisiniz. Bu modeller yüzünüzü ve dekoltenizi çok abartmadan ön plana çıkaracaktır. Eğer straplez gelinliklerden hoşlanıyorsanız, düz modeller yerine kavisli modelleri tercih etmelisiniz. Bu modellele m şekilli de denir. Düz straplez modellerden uzak durmalısınız, çünkü bu kesimdeki gelinlikler vücudunuzun üstünü olduğundan daha büyük göstereceklerdir.

Gelinliğin üst kısmında parlak kumaşları (organza, saten veya ipek gibi) tercih etmemelisiniz. Bu kumaşlar tüm dikkati üst kısmınıza çekecektir. Dantellerden de aynı nedenle uzak durmanızı daha doğru olacaktır. Bu modeller için çok dökümlü olmayan saten gibi bir kumaş seçebilirsiniz. Bu tür kumaşlar elbisenizin modelini daha net belli edecektir. Eğer daha romantik, uçuşan modelleri seviyorsanız, sert bir kumaştan olan gelinliğinizin üzerine işlenmiş tüller ekleyebilirsiniz. Böylece hem hayalinizdeki gelinliğe kavuşur, hem de olduğunuzdan ince görünürsünüz.

Bu tip vücutlara uygun gelinlik modellerini görmek için tıklayın.


Uzun boyluysanız:

Önemli olan seçeceğiniz gelinlikle doğal zarafetinizi mümkün olduğunca vurgulamaktır. Sade modelleri tercih edin, elbisenizi düşük belli, uzun kuyruklu seçerek bir kuğu gibi görünebilirsiniz. Eğer uzun kollu bir gelinlik giymek istiyorsanız, kol boyunun bileklerinizi geçmesine dikkat etmelisiniz, aksi takdirde, gelinliğinizi sizden daha kısa bir arkadaşınızdan ödünç almış gibi olabilirsiniz.

Heykelimsi görüntünüzü basitleştirecek aşırı aksesuarlar ve süslemelerden kaçınmalısınız. Herkesten çok uzun boylularda çok fırfırlı, çiçekli, gösterişli detaylar gelinlikleri ucuz  gösterecektir.

Uzun boylulara uygun gelinlik modellerine göz atmak için tıklayın!

Kıvrımsız, düz hatlara sahipseniz:

Kıvrımınızın olmadığını düşündüğünüz noktada, kıvrımınız varmış havası verecek modelleri tercih etmelisiniz. Tarlatanlı veya gerekli yerlerde astarlı verev kesimli elbiseler aradığınız etkiyi yaratacaktır. Kalçalarınızdaki kıvrımdan memnun değilseniz, içine tarlatan giyebileceğiniz bileklerinize kadar uzanan prenses modellerini seçebilirsiniz.
Göğüsleriniz küçük ise, üst kısmınıza hacim katacak dantellerle süslenmiş gelinlikleri deneyebilirsiniz.

Gelinlik modellerini görmek için tıklayın!

Minyonsanız:

Bileklere kadar uzanan, aşağı doğru bollaşarak inen, hafif dökümlü veya vücudu saran gelinlikler size uygundur. Burada dikkat etmeniz gereken nokta belinizin göğsünüzün hemen altından, yani gerçekte belinizin olduğu hattın üzerinden başlaması olacaktır. Böylece bacak boyunuz olduğundan uzun görünecektir. Kumaş seçiminde özgür davranabilirsiniz. Parlak kumaşlar seçebilirsiniz. Fakat gelinliğinizin tüm işleme ve detaylarını üst bedenle sınırlı tutarak dikkati buraya çekmelisiniz.

Düşük belli gelinlik modellerinden uzak durmalısınız, çünkü bu modeller bacaklarınız yokmuş izlenimi verecektir . Tercih etmemeniz gereken bir başka stil de prenses modelidir. Bu hacimli elbisenin içinde kaybolabilirsiniz. Midi boy gelinliklerin de size uygun olmadığını unutmayın, bu model de bacaklarınız olduğundan kısa gösterecektir.

Sezonun size uygun gelinlik modellerine bir göz atın!

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.