2011 Gelinlik Trendleri

0

Söz konusu gelinlik seçimi olduğu zaman, hayalinizdeki gelinliği aramaya başlamak için hiçbir zaman erken sayılmaz. 2011 yılında evlenecekseniz, 2011 yılının gelinlik trendlerini bir an önce incelemeye başlamakta fayda var. Romantik bir gelinlik hayal edenler için, 2011 evlenmek için ideal bir yıl olabilir, çünkü bir peri masalını andıran düğünlere uygun, romantik bir çok gelinlik bulabilirsiniz.

2011 yılında evlenecekler için tüm gelinlik trendleri ve bu trendlere uygun gelinliklerin kısa bir özeti aşağıda: Bu trendleri incelemeden gelinliğinize karar vermeyin!!

1- Minimalizm

2011 yılında, minimalizm trendi günlük kıyafetlerde olduğu kadar gelinliklerde de göze çarpıyor. Her vücut tipine uygun, hemen hemen her modelde, zarif detaylarla hareketlendirilmiş, çok sade gelinlikler oldukça moda. Tatlı, bohem ve sade gelinlikleri sevenler bir çok alternatif bulabilirler.

Diğer modelleri görmek için tıklayın

2- Kocaman 3 Boyutlu Çiçekli Etekler

Son bir kaç sezondur 3 boyutlu çiçek detaylı gelinliklere alışmıştık. Fakat bu sezon çiçekler, gelinlikte bir kaç tane, aksesuar olarak kullanılmak yerine, oldukça baskın şekilde kullanılıyor. Kocaman 3 boyutlu çiçekler gelinlikleri süslüyor, ortaya gösterişli ve çok romantik gelinlikler çıkıyor!

Diğer modellere göz atmak için tıklayın

3- Korseler

Gelinliklerin vazgeçilmezi olan korseleri, bir çok tasarımcı bu sezon gizlenmek yerine göz önüne çıkarak gelinliklerin baskın aksesuarı haline getiriyor. Daha seksi, hatları ortaya çıkaran feminen gelinlikler, bu sezonun iç çamaşırı trendini gelinliklere de taşımış.

Tara Keely

Diğer modellere göz atmak için tıklayın

4-Baştan Aşağı İşlemeler

Bir çok tasarımcı, danteller, işlemeler , 3 boyutlu çiçekler gibi süslemeleri tüm gelinlikte kullanarak, basit ve sade bir gelinlik aramayan gelinlere gösterişli alternatifler hazırlamışlar. İşlemeler ve ışıltılar size yetmiyorsa, bu baştan aşağı aynı işleme veya detayla bezenmiş gelinliklere bir göz atın!

Christos

Diğer modelleri görmek için tıklayın!

5- Puantiyeler

Puantiyeler gelinliklere şirin, hanım hanımcık bazen de country bir hava katıyor.

Modern Trousseau

Diğer puantiyeli gelinlik modellerini görmek için tıklayınız.

6- İnciler

Gelinlik süslemelerinde oldukça alışılmış bir aksesuar olan inciler, bu sezon biraz daha fazla göze çarpıyor. Tüm gelinlikte vaya sadece gelinliğin üst kısmında incilerin yoğun olarak kullanıldığı bir çok model var. Daha sade gelinler için incilerin sadece detay olarak, örneğin kemerlerde, kollarda kullanıldığı tasarımlar da mevcut. İncileri sevenler için oldukça fazla alternatif olacak bu sezon!

Priscilla Boston

Diğer incili gelinlik modellerine göz atmak için tıklayın!

7- Pullar

Pulları gece elbiseleri veya mezuniyet elbiselerinde görmeye alışık olsak ta, bu sezon pulları özellikle şampanya rengi gelinliklerde de görmeye hazırlanın!

Theia

Diğer pırıltılı gelinlikleri görmek için tıklayın!

8- Işıltılı Tüller

Son yıllarda gelinliklerde oldukça sık rastladığımız hafif ve kabarık tüller bu sezon ışıltılı tüllerle yer değiştirerek, gelinlere hem biraz kar kraliçesi hem de biraz sindirella havası katıyor.

Vera Wang

Bu ışıltılı tüllerin kullanıldığı diğer gelinlik modellerini görmek için tıklayın!

9- Daha Sade, Tek Renk İşlemeler

Eğer ışıltılı ve zengin detaylı gelinliklerden hoşlanıyorsanız, fakat gümüşi kristal süslemeler sizin için çok fazla ise, bazı tasarımcılar bu soruna 2011 gelinliklerinde bir çözüm bulmuşlar. Beyaz, kırık beyaz veya fildişi gelinliklerde, yine aynı renklerde işlemeler ve taşlarla, gelinliğin kumaşıyla karışan süslemeler kullanılıyor.

Ann Frances

Buna benzer diğer modelleri görmek için tıklayın!

10- Kısa Gelinlikler

Kısa gelinlikler, hemen hemen her sezon klasik gelinlikleri tercih etmeyenler için az sayıda da olsa bir kaç alternatifi bulunabilen modellerden. Bu sezon, kısa gelinlikleri sevenlerin sezonu olacak denilebilir, çoğu koleksiyonda, kısa gelinliklere her zamankinden çok yer verilmiş.

Monique Lhuillier

Hayalinizde kısa bir gelinlikle evlenmek varsa, diğer modellere göz atmak için tıklayın! Birbirinden güzel bir çok model var bu sene!

11- Asimetrik Kesimler

2011 yılında asimetrik kesimler günlük giyimde olduğu kadar gelinlikler de de çok moda. Asimetrik omuzlar, asimetrik detaylar gelinliklere hareket ve orijinallik katıyor.

Marchesa

Asimetrik gelinlik modellerine bir göz atmak için tıklayın

12- Fırfırlar

Fırfırlar bu sezon gelinlikleri de ele geçirmiş durumda. Eğlenceli, değişik gelinlikler arayanlar için, güzel kumaşları ile kabarık olmadan hacimli gelinlikler çok iyi bir alternatif!

Marchesa

Diğer fırfırlı modelleri görmek için tıklayın!

13- Gelinliğin Klasiği : Danteller

Her sezon olduğu gibi, danteller yine gelinliklerin vazgeçilmezi. Baştan aşağı dantel gelinlikler sade ve düz modellerde çok zarif duruyor. Bu sene dantel, diğer farklı kesimlerdeki, örneğin asimetrik, gelinliklerde kullanılıyor. Dantel sevenler, bu sezon bir kaç trendi birleştirebilirler.

Rosa Clara By Christian Lacroix

2011 yılının dantelli gelinlik modellerine göz atmak için tıklayın!!

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.