2010 Düğün Trendleri

0

1- RETRO-ŞIK DÜĞÜNLER

2010 Düğün Trendleri

Fotoğraf: theknot

2010 yılında bir otelde, ailenizin evinin arka bahçesinde hatta restoranlarda bile yapabileceğiniz retro düğünler çok moda olmaya başladı ve böyle de devam edecek gibi görünüyor. 1950’ler, 60’lar hatta 70’lere ait vintage detaylarla dolu düğünler zamanda yolculuk etkisi yaratırken, size sınırsız seçenek te sunuyor. Turkuaz ve vişne çürüğü renklerini birarada kullanabilir, seçtiğiniz dönemi yansıtan masa dekorları (masa örtüleri, süsler, çiçekler) uygulayabilirsiniz. Bunun için anne veya anneannenizden yardım alabilir, onların eski eşyalarına bir göz atarak ilham alabilirsiniz. Menü seçiminde de seçtiğiniz dönemin trendy içeceklerini servis edebilir, eski bir menüden esinlenebilirsiniz.

2- AKŞAM YEMEĞİ GİBİ DAVETLER

Düğünlerde görmeye alıştığınız açık büfe kuyruklarından, büyük yuvarlak masalardan, ve sıradan bir düğün daveti hissinden bıktıysanız, daha samimi bir konsept deneyebilirsiniz. Evinize bir sürü sevdiğiniz arkadaşınızı çağırdığınızı düşünerek bir düğün planlayabilirsiniz. Bunun için önemli olanlar rahat koltuklar ve olabildiğince çok yemek! Davetliler için başlangıç tabağı, ve ana yemek olarak davetlilerin seçimine bırakılmışçeşitli  et yemekleri. Önemli bir detay da tüm içeceklerin aile yemeklerinde olduğu gibi masada bulunduruluyor olması ve davetlilerin garsonları beklemeden evlerindeymiş gibi kendi kendilerine servis yapabilmeleri. Böylece davetliler de kendilerini rahat hissederek keyifli sohbetlere dalabilirler. Daha çok kır düğünleri için tercih edebileceğiniz bu konseptte, yuvarlak masalar yerine, büyük uzun masalar kulanabilirsiniz!

3- YARATICILIĞINIZI KULLANIN

Bu seneki düğün trendlerinden biri de ne olursa olsun rahatlık, ve davetlilere kendilerini evlerinde hissettirmek. Düğünüüzde masalar terine koltuk ve kanapelerden oluşan bir oturma düzeni seçebilrsiniz. Bundan sonra da küçük detaylarla samimiyet ve rahatlık hissini artırabilirsiniz. Koltuklara ekleyeceğiniz yastıklar, rengarenk örtüler veya battaniyeler gibi…

4- KISA GELİNLİKLER

Kısa Gelinlikler

Kaynak: http://bruidsbeurzen.nl/fashion/

Uzun balo elbisesini andıran gelinlikler yerine, bu yıl biraz daha kısa, ayak bilekleriniz ve diziniz arasında biten gelinlikler çok moda. Böyle bir gelinliği seçebilmek için, ona uygun bir davetiniz olması gerekmiyor. Düğününüzün stiline göre kumaş seçimiyle oynayarak bu tarz bir gelinlik giyebilirsiniz. Bir kır düğünü için daha spor denilebilecek kumaşlar veya uçuşan tüller kullanılan gelinlikleri, daha resmi bir düğün içinse ipek saten kullanılan gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Böylece ayakkabılarınız da görüneceğinden, farklı bir renkte veya değişik detaylara sahip bir ayakkabı ile farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

5- KLASİK BEYAZ DÜĞÜN PASTASI

düğün pastası

Fotoğraf: Theknot

Geçtiğimiz yıllarda tatlı veya şeker büfeleri  çok popüler olmuş olsa da, düğün pastaları 2010 yılıyla beraber tekrar geri geliyor. Fakat 2009 yılında gördüğümüz renkli pastaların yerini, 2010 da bebebeyaz klasik düğün pastaları alıyor. Düğün pastanızı bembeyaz yaptırarak, süslemeden uzak ve sade olmasına özen gösterin. Gelin buketinize uygun birkaç taze çiçekle süslenmesiniz sağlayın.

6- MASA SÜSLEMELERİ

Uzun ve görkemli çiçekler, uzun vazolar, yerini daha alçak ve bahçe hissi veren renkli süslemelere bırakıyor. Biraz daha haraket katmak için çiçekleri dantel veya baskılı bir kumaşla sarılı şekilde kullanabilirsiniz veya çiçeklerle dolu vazonuzu ahşap iplerle süsleyebilirsiniz. Vazo seçiminde ise, çiçekçinizden veya organizatörünüzden, küçük parçalar, vintage görünümlü vazolar, daha rustik bir görünüm için ise elma kasaları kullanmasını isteyebilirsiniz.

6- FOTOĞRAF ÇEKİMİNİ KİŞİSELLEŞTİRİN VE EĞLENİN

Düğün Fotoğrafı

Fotoğraf: Godkinphoto.com

Fotoğraflar bir düğünün vazgeçilmezleridir. Davetlilerinizle beraber eğlenmek, veya düğününüzü farklı kılabilmek için, düğününüze özel bir fon hazırlayabilir ve orada fotoğraf çektirebilrisiniz. Bu fonun önünde eğlenceli aksesuarlar da bulundurun, şapkalar, takma bıyıklar, retro gözlükler… Bu fonda resimler yaptırıp, yüzler için delikler açarak daha eğlenceli bir hale de getirebilrisiniz.Örneğin,  tango yapan bir çift resmi bastırdığınız fonun yüzlerini kesebilirsiniz, çok eğlenceli ve unutulmaz fotoğraflarınız olacağından emin olabilirsiniz. İşte yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz ve düğününüzü farklılaştırabilecek bir detay daha!

7- TEMALI DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI

Bugünlerde trend hikaye fotoğrafları, ama buna bir de temalı fotoğraflar ekleyerek eğlenebilirsiniz. Düğününüzün temasına uygun bir çekimi düğün öncesinde yapabilirsiniz. Tema olarak, bir dönem (1950’ler, 60’lar etc..), bir film veya aklınıza gelen ve sizin için özel olan herhangi birşey seçebilirsiniz.

8- GÖRKEMLİ ÇIKIŞLAR

Konfetiler

Fotoğraf: Theknot

Nikah masasına gitmek için davetlilerinizin karşısına çıktığınız anda eğlenceli bir çıkış yapabilirsiniz. Mutlaka havai fişeklerle çıkmanıza gerek yok, konfetiler de şık bir alternatif olacak hem de fotoğraflarda çok güzel görünecektir. Konfetiler yerine başka malzemeler de seçebilirsiniz.

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.