Uruguay’da Masal Gibi Bir Ev

0

Evin Arjantinli sahipleri, 1800’lerden kalma bu çiftlik evini bir otel olarak renove etmek amacıyla almışlar, fakat daha sonra evi o kadar beğenmişler ki, otel yapma fikrinden vazgeçerek, evi ikinci evleri olarak kullanmaya karar vermişler. Carmelo’da bulunan bu ev, Arjantin sınırına çok yakın olduğu için Buenos Aires’ten çok hızlı ulaşılabilmesi ev sahipleri içinde büyük bir avantaj olmuş.

Ev yenileme esnasında dikey ve yatay olarak genişletilmiş, fakat aslına o kadar uygun yapılmış ki neyin 1800’lerden kaldığı neyin ilava edildiğini ilk bakışta anlamak çok zor. Yenileme sırasında yerel ve geleneksel malzemeler tercih edilmiş.

Evde çiçek desenleri sıklıkla kullanılmış. Duvarlar ise, Şili, Arjantin ve Uruguay’da bu aralar çok moda olan şekilde doğal halinde boyasız ve kaplamasız bırakılmış. Bu trend Türkiye’de de eski bina yenilemelerinde sıklıkla görülüyor.

uruguay-1

Picture 1 of 13

Büyük camlara sahip giriş kapısı son derece aydınlık ve davetkar bir antreye açılıyor. Soldaki duvar olduğu gibi bırakılmış ve çiçek desenli koltukla çok hoş bir kontrast oluşturuyor.

Resimler: Livingagency.com

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.