Geniş bir 1+1

0

69 m2 büyüklüğünde ferah olarak nitelendirilebilecek bir oda bir salon dairenin, geniş ve aydınlık bir mutfağı bulunuyor.

Yaklaşık 9 m2 büyüklüğünde olan mutfak, mutfak mobilyalarının yerleşimi ve akıllıca renk seçimleri sayesinde oldukça ferah algılanıyor.

Mutfakta beyaz yine hakim renk olarak kullanılarak, bir duvara uygulanan renkli ve desenli bir duvar kağıdıyla ortam renklendirilmiş.

Mutfak

Mutfaktan bir görüntü (kaynak: alvhemmakleri.se)

Mutfakta kullanılan duvar kağıdı

(Kaynak: alvhemmakleri.se)

mutfaktan bir görüntü

Kaynak: alvhemmakleri.se

Duvar kağıdı açık renk seçilerek mutfaktaki aydınlık ve ferah görüntü korunmuş. Duvar kağıdının zemininde kullanılan rengin, tezgah ve dolaplar arasındaki camla uyumuna dikkat edilmiş.

Evin salonu yaklaşık 20 m2. Salonda oldukça az eşya kullanıldığını söylemek mümkün. Plazma TV, bir ünite kullanılmadan duvara asılarak yer kazanılmış.  Salonda birkaç köşe yaratılmış. Salonların vazgeçilmezi olan kanapeye uygun bir uzanma ünitesi eklenmiş.

Salondan bir görüntü

Salondan bir görüntü (Kaynak: alvhemmakleri.se)

Salondan bir görüntü

(Kaynak: alvhemmakleri.se)

Duvara aslılan şömine ise, yine fazla yer kaplamadan modern görüntüsüyle şömine keyfinin yaşanmasını sağlıyor.

Salondan bir görüntü

(Kaynak: alvhemmakleri.se)

Salonun diğer köşesinde ise, bir okuma köşesi yaratılmış. Bu köşede kullanılan berjer ve sehpa dışında salondaki hakim renk yine beyaz. Çerçevelenen dergi kapakları ise gerçekten güzel bir görüntü oluşturuyor. Siz de evinizin bir köşesinde birbirine uygun renklerden seçeceğiniz sevdiğiniz dergi kapaklarını kullanarak benzer bir görüntü yakalayabilir, ve evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Salondaki okuma köşesinden bir görüntü

(Kaynak: alvhemmakleri.se)

Salon

(Kaynak: alvhemmakleri.se)

Çok ta büyük sayılmayacak bir salonda ayrı köşeler yaratarak, gün içinde farklı ihtiyaçlara cevap verecek fonksiyonel bir alan yaratılmış.

salon

(Kaynak: alvhemmakleri.se)

Evin 17-18 m2 olan yatak odası neredeyse salonla aynı büyükte olduğundan bir duvar tamamen dolaba ayrılabilmiş. Son derece detaysız olan dolap beyaz rengi ile duvarlardan güçlükle ayırdediliyor. Hemen salona açılan yatak odasında salona uygun olarak yine siyah ve beyaz renkler kullanılmış. Benim çok sevdiğim merdiven yatağın başucunda kullanılarak alternatif bir komodin yaratılmış. İkea’da bulabileceğiniz bu merdivenler kullanımda büyük esneklik sağlıyor. Burada komodin yerine kullanıldığı için yine ikea’da bulabileceğiniz kıskaçlı lambalar okuma lambası fonksiyonunu görüyor. Kitaplarınız için de kullanabileceğiniz bu merdiveni giysilerinizi asmak için bile kullanmanız mümkün.

Yatak Odası

Yatak odasından bir görüntü (Kaynak: alvhemmakleri.se)

Yatak Odası

(kaynak: alvhemmakleri.se)

Yatak Odası

(Kaynak: alvhemmakleri.se)

Yatak Odası

(Kaynak:alvhemmakleri.se)

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.