Berlin’den Ikea Mobilyalarıyla Dolu Bir Ev

0
Genç bir çifte ait olan Berlin’deki bu küçük ev neredeyse tamamen Ikea mobilyaları ve aksesuarları ile döşenmiş denilebilir. Ev küçük olduğu için yaratıcı çözümlerle dolu. Genç çift hiçbir eşyaları olmadan taşındıkları ihtiyaçlarına göre yavaş yavaş dekore etmiş. 
Evin en eğlenceli ve çekici yerlerinden biri bence mutfağı. Mutfak aslında küçük olmasına rağmen detaylarla çok sevimli bir ortama dönüşmüş.  Bir duvar tamamen kara tahta ile kaplı, ve üzerinde rengarenk yazı ve mesajlarla dolu. Mutfak masasının tam yanında olduğundan oraya oturan herkesin birşeyler yazmaktan kendini alıkoyamıyor olduğunu düşünüyorum. Bizim mutfağımızdaki buzdolabının yanında duran küçücük tahtamız bile, arkadaşlarımız geldikten sonra yazı ile doluyor!
Mutfak
Mutfak ve Masa

Mutfak masasının etrafında bahçe masalarını bank olarak kullanmışlar. Üzerine koydukları bir sürü yastık hem ortama çok sıcak ve çok samimi bir hava vermiş, hem de çok rahat görünüyor!

Kullandıkları eşyaları görmeyi seven çift tüm evde ve mutfakta mümkün olduğunca az dolap kullanmış. Mutfakta dolap yerine raflar tercih edilmiş. Bu raflar Ikea’da bulunabilir.

Çok hoşuma giden bir başka fikir ise, mutfakta yardımcı ışık olarak, raflara takılabilen kıskaçlı çalışma lambalarını kullanmak! İstediğiniz açıyı verebildiğiniz bu lambalar bence dolapların altına entegre edilen lambalardan hem daha güzel hem de daha fonksiyonel. Mutfağa değişik bir hava veren bu lambaları uygun tarzda bir mutfağınız varsa, Ikea’da bulabilirsiniz.

Mutfak Lambası

 

Evde çoğu eşya ve alanın birden çok işlevi var. Bunlardan biri de mutfakta hem tezgah hem de dolap olarak kullanılan servis arabaları. Çift arkadaşları geldiğinde, bunları mutfağın hemen yanında bulunan salona çekerek, yemek hazırlarken arkadaşlarından ayrı kalmıyormuş. Bu servis arabalarını da Ikea’da bulabilirsiniz.

mutfak servis arabaları 

Salonda bulunan yemek masaı da hem yemek hem çalışma alanı olarak kullanılıyor. Camın önüne yerleştirilen bank, yine dosyaların koyulduğu bir depolama alanı olarak değerlendirilmiş. Tasarım sandalyeler son derece sıradan sandalyelerle beraber kullanılmış.

Ev küçük olduğu için, duvarlarda seçilen renklerle ve kapıları hiçbir zaman kapatmayarak ferahlık hissi artırılmış.

Yemek masası ve çalışma masası

 

yemek masası

 

Salon

 

Giriş

Evde en dikkat edilen noktalardan biri de ışıklandırma ve lamba seçimi. Zaten oldukça aydınlık olan evde kapalı iken de eve bir farklılık getiren ve kendini gösteren ışıklandırmalar tercih edilmiş.

yatak odası

 

Biraz daha net bir fikir vermesi amacı ile evin planı ve yerleşimi:

ev planı

ev planı

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.