55 m2 olduğuna inanamayacağınız bir ev

0
55  metrekareden oluşan bu ev bir salon ve bir yatak odasıbdan oluşuyor. Evde amerikan mutfak kullanılmamış, fakat mutfak salona açılıyor. Mutfak ve salon arasında bulunan yemek masası bu iki bölümün geçişini de sağlıyor. Masa böylece hem mutfağın hem de salonun bir parçası olarak son derece işlevsel bir hal alıyor. Mutfak ve salonun yer döşemeleri rabıtadan yapılmış. Fakat mutfak zemini beyaza boyanarak salondan ayrılmış.
  
 

Kaynak: www.alvhemmakleri.se

Kaynak: www.alvhemmakleri.se

 Mutfakta kullanılan beyaz renk, hem duvarlarda, hem mobilyalarda hem de yerde kullanılarak ferahlık duygusu arttırılmış. Heryerin beyaz olmasından kaynaklanan monotonluk, masanın meşe olan üst yüzeti ve raflardaki çeşitli renkli objeler ve çiçeklerle kırılmış.

Kaynak: www.alvhemmakleri.se

Masanın beyaz ve meşe renkleri, parkelerdeki geçişle uyum sağlıyor. Yine ikea’da bulabileceğiniz 2 raftan meydana gelen kitaplıklar yer kaplamayan, fakat son derece şık ve işlevsel parçalar. 

 

Kaynak: www.alvhemmakleri.se

 Yatak odasında yine beyaz ve pastel tonlar hakim. Gardrobun bir kapağında ayna kullanılarak, oda olduğundan daha geniş gösterilmiş. Komodin yerine kullanılan raflı mobişlyalar yine hafif görüntüleriyle fazla yer kaplamadan tüm depolama ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Kaynak: www.alvhemmakleri.se

Evin banyosu dar olduğundan, duş kullanılmış. Duvara yapılan niş, depolama ihtiyacını çok şık bir şekilde çözmüş. Yerlerdeki seramikler duşun duvarında da devam ederk, banyoya hareketlilik katıyor. Kullanılan duvara monte edilen aynalı dolaplar yine aynalar sayesinde mekanı geniş gösterirken, yer kaybedilmemesini de sağlıyor. 

 

Kaynak: www.alvhemmakleri.se

 

Kaynak: www.alvhemmakleri.se

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.