Sarah Jessica Parker’ın Haftasonu Evi

1

Sarah Jessica Parker evinin dekorasyonu için, iç mimar olmayan fakat zevkine çok güvendiği bir arkadaşı olan Eric Hughes ‘dan destek almış.

Evinin bir dekoratör tarafından bir film yıldızı evi gibi dekore edilmesini istemeyen Parker, New York’taki evinin dekorasyonunda da yardımcı olmuş olan arkadaşına bu kez Bridgehampton’daki haftasonu evini teslim etmiş. Gösterişli değil, sadece renkli, hafif ve en önemlisi de konforlu bir ev olmasını istemiş. Sonuçta da geniş ailesini ve arkadaşlarını rahatça misafir edebileceği bir ev ortaya çıkmış.

Eve kalabalık yemekler için geniş bir veranda eklenmiş, pencereler genişletilerek ve ışığın ve havanın evin içine mümkün olduğunca rahat girmesi ve dolaşması sağlanmış. Duvarlar beyaza boyanarak odalar renklerle ve karakterli basit, sade parçalarla doldurulmuş. Parker’ın isteği üzerine de mutfak dolapları lale kırmızısı yapılmış.

Hughes, sevdiği tasarımcıların parçalarıyla lokal dükkanlardan ve Ikea’dan aldığı parçaları beraber kullanmaktan da korkmamış. Ikea’nın ikon haline gelmiş parçalarından biri cilalanarak salonda kullanılmış. Yatak odalarındaki perdeler de Ikea’dan alınmış. Hughes bunun yanında kişisel dokunuşlar da eklemiş ve en son Sex And The City ‘ye de gönderme yaparak yatak odasında televizyonu saklayan bir panel yaptırmış.

Sonuç o kadar başarılı olmuş ki, Hughes için de yeni bir kariyer başlamış!

sarah-jessica-parker-ev1

Picture 1 of 14

Kaynak : Elle Decor

Share.
Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.