Nasıl bir perde seçmeliyim?

0

3 sene önce yeni bir eve taşındık. Eski evimizdeki perdeler hem uymadığı için hem de yeni evimizin önü açık olduğu için perde ile görüntüyü kapatmak istemedik. Ama ev bu haliyle sanki biraz soğuk görünüyor. O nedenle perde yaptırmaya karar verdik, ama renk ve tarzına karar veremedik. Stor mu, jaluzi mi, tül mü veya başka bir perde çeşidi mi kullanmalıyız? Koltuklar modern, açık vizon renginde ve duvarlar çok çok açık vizon-gri . Yerler koyu renk ahşap parke. Mevsime göre de farklı renklerde halı veya kilim kullanıyoruz. Perdelerin kumaşı ve rengi ne olmalı, nasıl bir perde seçmeliyiz?
Yardımınız için teşekkürler.

CEVAP:

Merhaba Sn. Suzette,

Anladığımız kadarıyla, evinizde açık tonda olmakla beraber, bir gri ton hakimiyeti var. Parkelerinizin seçiminde koyu rengi tercih ettiğinizden, seçeceğiniz perdelerin, çok koyu veya çok iddialı bir renk olmamasına özen göstermeniz gerekiyor. Nötr bir renk seçilmeli… Beyaz olabilir, kemik rengi, veya pastel tonların üzerine yoğunlaşılabilinir. Seçeceğiniz perdenin türüne gelince, sizinki gibi modern döşenmiş evlere, sade perde çeşitleri daha çok yakışır. Keten tül üzerine şönil katlamalı stor perde yaptırtabilirsiniz. Veya evinizin önü açık olduğundan, çok sade görünen, ip perde kullanabilirsiniz sadece. Uzunlamasına bir etki yarattığından, evinizin tavanını daha yüksek daha ferah gösterir… Jaluzi, veya sarma storlardan kullanmanızı tavsiye etmiyoruz, çünkü eviniz modern döşenmiş olsada, bu tarz perdeler ofis etkisi yaratacaktır, ve perdesiz halinden bile daha soğuk bir ortamda bulabilirsiniz kendinizi aniden. Oysa niyetiniz bunun tam tersine, mekanı sıcaklaştırmak iken…


Başka sorularınız olursa, Kasım ayı boyunca, size yardımcı olmak adına, ‘Stil Defteri’nde olacağımızı hatırlatır, evinizi güzelleştirirken kolaylıklar dileriz.
Punto Mimarlık Ekibi
SORU SORMAK İÇİN TIKLAYIN!
Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.