Mutfakta Açık Raflar

0

Mutfaklarda raf kullanımı son yıllarda çok gözde. Dolap yerine raf kullanımı sayesinde alan olduğundan daha geniş algılandığından özellikle küçük mutfaklar için normal mutfak dolapları yerine tercih edilebilir. Genelde çok fazla eşya bulunmayan yazlık mutfakları için de farklı bir alternatif olabilir.

Ben rafların evin en sevdiğim bölümlerinden biri olan mutfağın karakterine uygun son derece sıcak ve samimi bir hava yarattığını düşünüyorum.

Mutfağınızdan sıkıldıysanız ve hesaplı bir yenilik yapmak istiyorsanız, eski dolaplarınızı çıkarıp yerine raflar koymayı da deneyebilirsiniz. Mutfak dolapları ile kıyaslandığında raflar son derece hesaplı bir alternatif.

Mutfağınızın stiline göre ahşap, cam, metal gibi çeşitli malzemelerden  yapılmış rafları tercih edebilir veya bu malzemeleri raflarda beraber kullanabilirsiniz. (Çelik ayaklar üzerinde ahşap veya beyaz bir raf gibi)

Mutfağınızın resimdekiler kadar hoş görünmesi için aynı veya benzer objeleri, veya renkleri bir arada kullanmalısınız. Örneğin sadece belli renklerde fincanlar, sadece beyaz tabaklar ve bardaklar, veya benzer kavanozlar gibi…

Rafları bu kadar düzenli ve hoş şekilde saklayabilmek için yine de sürekli görmek istemediğiniz eşyalarınızı alacak kadar mutfak dolabınız olduğundan emin olmanızda fayda var. Raflara karmakarışık veya uyumsuz bir sürü şeyi sığdırmaya çalışmak pek iyi bir fikir olmayabilir.

ann-sacks

Picture 1 of 18

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.