Duvarlarda Değişiklik Yapmak İsteyenlere

0

Evler de bu yıl modaya uyuyor. Farklı desenleri bir arada giyerken evlerde de farklı desenlerde duvar kağıtlarının bir arada kullanılması yaygınlaşıyor.

Desenleri bir arada kullanırken, giysilerde uygulanan prensipler aslında çok ta değişmiyor. Desenlerin aynı renk tonlarında olması dikkat edilecek noktalardan biri. Örneğin siyah beyaz puantiyeli bir duvar kağıdı ile siyah beyaz çizgili bir duvar kağıdını bir arada kullanabilirsiniz.

Eğer 2 farklı desen kullanacaksanız, desenlerden birinin diğerine göre daha baskın olması gerekiyor. Baskın desenleri bir arada kullanmak yorucu bir etki yaratabilir.

En kolay yollardan biri aynı desenin farklı ebatlarını bir araya getirmek. Aynı renklerdeki biri ince diğeri kalın çizgili duvar kağıtlarını bir arada kullanabilirsiniz. Aynı şekilde küçük puantiyeli ve büyük puantiyeli duvar kağıtları da diğer bir alternatif.

Ekoseler de karıştırıldığında iyi bir sonuç alacağınız desen alternatiflerinden. Pastel ekoseleri, aynı renklerde pastel çizgili duvar kağıtlarıyla bir arada kullanabilirsiniz.

Bir başka güvenli alternatif aynı kıyafetlerde olduğu gibi  çiçekli ve çizgili duvar kağıtlarını bir arada kullanmak.

En dikkat edilmesi gereken noktalardan biri desenler kadar renk seçimleri. Duvar kağıdı satan mağazalarda, aynı renk paletine ait değişik desen alternatiflerini kolayca bulabilirsiniz.

Farklı desenlerde duvar kağıtları  enerjik, monotonluktan uzak veya sofistike görünümler elde edilmiş örneklere bir göz atarak ilham alabilirsiniz:

(Her rafın fonunda farklı bir desen uygulamasına bayıldım, açık raflara yeni bir soluk getirmek için çok iyi bir fikir!!)

01

Picture 1 of 7

Görseller: www.evalindh.se

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.