Ikea Tasarımcısı Nike’ın Çiftlik Evi ve İlham Veren Dekorasyon Önerileri

0

Ikea sandalyelerinin bir çoğunu tasarlamış olan Nike, 1890′ da inşa edilmiş bu çiftlik evini satın aldığında ev 100 yaşındaymış. Evi birden bire kendilerine göre değiştirmek yerine yavaş yavaş yerleşerek, aslında onlar eve uyum sağlamışlar. Herkesin normalde çok eski bir evi çok modern bir eve dönüştürmeyi tercih edeceğini söyleyen Nike, 121 yıllık bu evde bir merdiven ve bir kaç küçük detay haricinde hiç bir şeyi değiştirmemiş.

Vintage eşyaları çok seven Nike’ in evindeki eşyaların çoğu büyükannesine ait. Biraz biçimsiz olan mutfağı da değiştirmek yerine, mutfağa özel üniteler tasarlamış.

Küçük olan yatak odasında ise depolama ve sergileme alanı olarak sadece duvarlardaki raflar kullanılmış.

Vintage ve modern eşyaları bir arada kullanmayı çok seven tasarımcı, dekorasyonda nötr tonlarda mobilyalar tercih ediyor. Büyük aksesuarlar, duvar kağıdı ve kumaşları mekanlara renk ve hareket katmak için kullanıyor.

Evde büyükannesinin bir çok eşyası bulunuyor, bunlardan bazıları da 1960’lı yılların Ikea kanapesi ve sehpası!

Evinize vintage bir dokunuş eklemenin en kolay yolu, ailenizden kalan eski bir tablo veya fotoğraf kullanmak diyor Nike. Vintage kullanmaya nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, vintage desenli bir kumaşla bir duvarınızı kaplayabilir, eğer beğenirseniz vintage desenli bir duvar kağıdı ile daha kalıcı bir değişiklik yapabilirsiniz.

Beyaz dolabın kapıları var fakat camları yok. Bu daha fazla toz demek olsa da, çok daha kolay bir kullanım sağlıyor.

Mutfaktaki tüm sandalyeler kendi tasarımı: CARL, OLLE, SAGA ve EMIL! Emil Ikea için tasarladığı ilk ürün. Farklı sandalyeler kullanmak  bu açık mutfağa daha rahat bir hava katıyor. Eğer sandalyeleri karışık kullanmak istiyorsanız fakat nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, en güvenli yolu tercih edin: aynı renklerde farklı formlarda sandalyeleri bir arada kullanın. Hata yapma şansınızı ortadan kaldırmış olursunuz diyor Nike.

Eğer beyaz eşyaları seviyorsanız, fakat size çok modern ve soğuk geliyorsa, daha dokulu kumaşlar ve aksesuarlarla daha sıcak bir ev yaratabilirsiniz. Kadife renkli yastıklar, hacimli bir yün halı gibi aksesuarları deneyebilirsiniz.

İşte tasarımcının çiftlik evi!

01

Picture 1 of 9

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.