39 m2 Bir Stüdyo

0

39 m2 bir stüdyonun salonundan görüntü

Kaynak: www.alvhemmakleri.se

39 m2 olan bu stüdyo, bir açık mutfak ve duvarla salondan ayrılmış olan küçük bir yatak odasından oluşuyor. Bu küçük ve sevimli evde hakim renk yine beyaz. 

Kullanılan halılar ve küçük aksesuarlarla renk katılmış. Geniş pencereleriyle oldukça ışık alan bu ev yine akıllıca dekorasyon hileleriyle olduğundan çok daha ferah görünen evlere bir örnek. 

  

Tüm alanların mümkün olduğunca verimli kullanıldığı evde mutfakla salonun arasında bulunan masa gerektiğinde açılarak misafirleri ağırlayabileceğiniz bir yemek masası işlevini görüyor. Mutfağın tamamen açık olması, mekanları bölmeyerek salonun ve mutfağın olduğundan daha geniş görünmesini sağlıyor. 

Girişe yerleştirilen merdiven az yer kaplamasına rağmen işlevsel bir depolama alanı oluşturuyor. 

Yatak odası salondan sadece bir duvarla ayrılmış, dolap olarak ise Ikea’da bulabileceğiniz bir açık dolap sistemi olan Stolmen kullanılmış. Bu dolap kullanılan japon perdelerle kapatılmış. Bunun yerine kayan kapakları da tercih edebilirsiniz ancak japon perde hem daha az yer kaplayan, hem de daha ekonomik bir çözüm. Banyo ise yatak odasının tam karşısında bulunuyur. Burada seçilen renklerle evin geneliyle uyumlu olarak siyah ve ahşap kullanılarak hareket katılmış. Banyonun en dar ve küçük alanında siyah kullanılarak, diğer tüm duvarlar yine beyaz bırakılmış. Kurutma ve çamaşır makineleri üstüste koyularak yine yerden kazanılmış.

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.