Duvar Kağıdı Kullanmanın Püf Noktaları ve Uygulama Örnekleri

1

Evinizde duvar kağıdı kullanarak, evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Özellikle son yıllarda çok güzel duvar kağıtları bulmak mümkün.

Duvar kağıdı kullanmaya karar verdiğinizde, bazı önemli noktalara dikkat etmelisiniz. Öncelikle evinizin genel görüntüsüne, kullanacağınız bölüme göre bir desen seçmelisiniz. Geometrik veya basit desenler, iddialı ve büyük desenlere göre çok daha kolay ve kullanışlıdır. Örneğin kocaman çiçekler olan bir duvar kağıdı, daha sonraki seçimlerinizde çok bağlayıcı olabilir.  Özellikle halı, perde ve koltuk kumaşlarınızı duvar kağıdına uydurmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Çok eşya bulunan odalarda, çok desenli ve renkli duvar kağıtları daha da kalabalık bir hava yaratacaktır. Ayrıca bu tip desenli duvar kağıtlarının odayı olduğundan küçük göstereceğini de unutmamak gerekir.

Çizgili modeller odanın daha yüksek görünmesini sağlarlar, fakat çizgilerin çok kalın olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu duvar kağıtlarının çok geniş kullanılması odanın küçük görünmesine de neden olabilir.

Duvar kağıdınızdaki renkleri odanızın dekorasyonunda tekrarlayarak odanın genelinde bir bütünlük hissi yaratabilirsiniz.

Pastel renklerle döşenmiş bu evde, duvarlarda kullanılan pembe çeşitli aksesuarlar ve çiçeklerle tamamlanmış

pastel renkli duvar kağıtları

Kaynak: Otthon.hu

Desenli ve çok renkli duvar kağıtları ile kullanılacak eşyalar son derece sade çizgilere sahip olur ve tamamlayıcı renklerde seçilirse aşağıdaki gibi güzel sonuçlar elde etmek mümkün.

desenli duvar kağıtları

Kaynak: Otthon.hu

Değişik duvar kağıdı uygulamaları

Kaynak: Otthon.hu

Küçük desenler büyük alanlarda kullanıldığında bir bütün olarak görülebileceğinden hoş bir hava yakalamak mümkün. Fakat odayı çok kalabalık gösterme riski olduğundan çok dikkatli kullanmalısınız. Bu tip bir duvar kağıdını odanın bir duvarında kullanmak ve diğer duvarlarda duvar kağıdındaki renklerden birini kullanmak bir seçin olabilir.

Küçük desenli duvar kağıtları

Kaynak: Otthon.hu

 Küçük desenli duvar kağıtlarını küçük banyolarda tek duvarda kullanarak hoş bir etki yaratabilirsiniz.

Basit geometrik desenli veya çiçekli bir duvar kağıdını, çatı katında tavanın eğimli olduğu duvarda kullanarak, yükseklik farklarını dengeleyebilirsiniz.

Çiçekli Duvar Kağıtları

Kaynak: Otthon.hu

Yatakbaşının olduğu duvara uygulanan son derece sade desenli duvar kağıdı, uyumlu renkler ve desenli ayna ile tamamlanarak çok hoş bir yatak odası elde edilmiş.

Sade desenli duvar kağıtları

Kaynak: Otthon.hu

Share.

1 Comment

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.