Küçük bir Çatı Katı

0

Bu 60 m2 ev bir oda bir salondan oluşuyor. Evde yine açık mutfak kullanılmış. Mutfakta hakim olan renk yine beyaz ve yine sade dolaplar tercih edilmiş.

www.alvhemmakleri.se

Evde hakim renk beyaz olmasına rağmen, dekorasyonda daha sıcak tonlar tercih edilmiş. Bunda yerde ve tezgahta ve sehpa ve masalarda kullanılan ahşabın ve kırmızı detayların da etkisi büyük.

60m2-salon2

Picture 1 of 3

60m2-mutfak

Picture 1 of 3

Evdeki şömine salonun odak noktasını oluşturuyor. Şömineyi tamamlayan siyah koltuk haricinde tüm aksesuarlarda ve tablolarda sıcak tonlar tercih edilmiş. Bu da salonu çok fazla ışık almayan bu dairenin olduğundan daha aydınlık görünmesini sağlıyor.

60m2-yatak-odasi

Picture 1 of 5

Yatak odasında küçük bir çalışma ve okuma köşesi yaratılmış. Duvara monte edilen raflar hem depolama alanı sağlıyor hem de yer kaplamıyor. Dolabın üzerine yerleştirilen beyaz kutular dolaplar gibi Ikea’dan alınmış. Yatak odasında da yine salonda olduğu gibi renk olarak kırmızıya ağırlık verilmiş. Kırmızı pötikareli yatak örtüsü, kırmızı sandalyeler gibi bu renkte birçok detay görmek mümkün. Odadaki köşeler, çalışma masası ve okuma köşesine yerleştirilen koltukla yumuşatılmış.

Banyoda ise yine zeminde ahşap rengi ile uyumlu bir seramik tercih edilmiş. Kullanılan lavabo Ikea’dan, lavabonun üzerinde raf olarak kullanılabilecek bir alan bulunuyor. Aynı genişlikteki  ayna kapaklı dolap ve yanındaki raflar ise hem küçük banyoyu daha geniş gösteriyor, hem de fazla yer kaplamadan fonksiyonel bir kullanım sağlıyor. Duşakabinde cam kullanılarak mekanda herhangi bir engel yaratılmaması da yine küçük olan banyoda tüm alanın kullanılmasını sağlıyor.

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.