5 Kolay ve Hesaplı Dekorasyon Önerisi

0

Sonbahar en romantik mevsimlerden biri olmasının yanı sıra, evlerde değişiklik yapılan, taşınılan bir mevsim aynı zamanda. Genelde hüzünlü bir mevsim olan sonbaharda, evinizin dekorasyonunu değiştirecek yaratıcı ve ekonomik 5 öneri:

 

1- Evinizin dekorasynunu yenilemenin en kolay yollarından biri perdelerinizi değiştirmek. Örneğin uçuk pembe tonlarındaki bir perde, ister salonda ister yatak odasında hem mutlu hem de romantik bir hava yakalamanızı sağlayacaktır. Ikea’da oldukça uygun fiyatlara hazır dikilmiş perde alternatifleri bulabileceğiniz gibi, istediğiniz kumaştan istediğiniz ölçülerdeki perdeyi diktirmeniz de mümkün.

Bir başka hesaplı alternatif ise Persan’ın Dudullu’daki outlet mağazası. Burada da hazır perde alternatiflerinin yanında, oldukça farklı kumaş seçeneği mevcut. Çok küçük bir ücret karşılığında seçtiğiniz kumaşları diktirebiliyorsunuz da. Pencerelerinizin boyutlarına göre değişse de yaklaşık bir kaç yüz TL lik bir bütçe ile, evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz.

Salonda yaptığınız perde değişikliğini uygun tonlarda bir masa örtüsü ve yastıklarla da desteklediğinizde eviniz tamamen farklı bir havaya bürünecek.

2- Yatak odasında ise, yine yumuşak tonlardaki bir yatak örtüsü ve uygun renkteki aksesuarlar, örneğin abajurlar kullandığınızda, bu küçük değişimin etkisine siz bile şaşırabilirsiniz!

 

3- Dış mekan mobilyalarını, yastıklar veya postlar gibi aksesuarlarla evinizin içinde kullanmayı deneyin. Balkonunuzda duran hasır sandalyeler, eklediğiniz tekstillerle kışa uygun sıcacık bir görüntüye kavuşacaktır.

4- Bir diğer fikir ise, salonunuza canlı renklerde bir parça eklemek. Örneğin kırmızı bir sallanan koltuk gibi, tüm dikkati üzerine çekecek bir parça ile, tüm odak noktasını değiştirmeniz mümkün. Bu yeni bir parça ile yapılabileceği gibi varolan bir mobilyanızın rengini değiştirerek kolayca yapabileceğiniz bir değişiklik! Bundan sonra aynı tonlardaki bir kaç aksesuar yardımı ile bütünlük hissini arttırmak kalıyor geriye!

5- Son alternatif, bir duvarınızı renkli ve desenli bir duvar kağıdı ile kaplamak. Bunu duvarınız yerine bir paneli kaplayarak ta yapabilirsiniz. Böylece duvar kağıdı kaplı panelinizi, sıkıldığınızda evin farklı odalarında da kullanabilir, veya canınız değişiklik yapmak istediğinde  farklı bir duvar kağıdı ile kaplayarak, dekorasyonunuzu kolayca yenileyebilirsiniz.

 

Share.

Leave A Reply

Content Protected Using Blog Protector By: PcDrome.